Հոկտեմբերի 20-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ քննարկել է «Պետական նպաստների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը: Նախագծի նպ...
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) մշակույթի, կրթության եւ սոցիալական հարցերի հանձնաժողովի 45-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2015 թ. հոկտեմբերի 18-21-ը Տիրանա (Ալբանիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արամ Մանուկ...
Ժնեւում հայ-ռուսական երկկողմ բարեկամական եւ բազմակողմ դիվանագիտական հարաբերություններին առնչվող հարցեր են քննարկել ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ու Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը: Հոկտեմբերի 19-ին Գալուստ Սահակյանը Ժնեւ կատարած այցի ընթացքում՝ Միջխոր...
Գալուստ Սահակյանը Կանադայի Սենատի ղեկավարի հետ քննարկել է երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Ժնեւում՝ Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի շրջանակում, հանդիպել է Կանադայի Սենատի խոսնակ Լեո Հուսակոսի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր: Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել Կանադայի...

20 октября  Постоянная комиссия НС по социальным вопросам под председательством А.Акопяна  обсудила проект о внесении изменений в закон РА “О государственных пособиях”, который подробно и аргументированно представил министр труда и социальных вопросов РА А.Асатрян. Проект закона удостоился...
20.10.2015
Г.Саакян и С.Нарышкин обсудили вопросы двусторонних и многосторонних отношений
В Женеве Председатель НС РА Г.Саакян и Председатель Государственной Думы Федерального Собрания РФ С.Нарышкин обсудили вопросы дружественных армяно-российских двусторонних и многосторонних дипломатических отношений. 19 октября Г.Саакян в ходе визита в Женеву в рамках 133-й Ассамблеи Межпарламентского...
Г.Саакян обсудил развитие двусторонних отношений с главой Сената Канады
Председатель НС Г.Саакян в рамках 133-й ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС) в Женеве встретился с спикером Сената Канады Лео Гусакосом. В ходе встречи были обсуждены вопросы  развития межпарламентского сотрудничества.Г.Саакян поблагодарил спикера Сената Канады за встречу и отметил, что Арме...