Հոկտեմբերի 21-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ քննարկել է պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Գովազդի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում ե...
Գալուստ Սահակյանը մասնակցելու է Վենետիկի հանձնաժողովի նիստին
«Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նիստին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 22-24-ը մեկնելու է Վենետիկ:Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահին ուղեկցելու է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը: ...

On October 21 the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport moderated by Artak Davtyan debated the revised version of the draft laws “On Amending the RA Law on Advertisement” and “On Amending the RA Law on Television and Radio” authored by the deputy Tevan Poghosyan.Tevan...
Galust Sahakyan is To Take Part in the Session of the Venice Commission
The RA NA President Galust Sahakyan will leave for Venice on October 22-24 to take part in the Session of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission). During the visit the RA NA Chief of Staff-General Secretary Hrayr Tovmasyan will accompany the NA President....