Հոկտեմբերի 21-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ քննարկել է պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Գովազդի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում ե...
Գալուստ Սահակյանը մասնակցելու է Վենետիկի հանձնաժողովի նիստին
«Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նիստին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 22-24-ը մեկնելու է Վենետիկ:Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահին ուղեկցելու է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը: ...

21 октября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи спорта под председательством А.Давтяна обсудила доработанный вариант пакета законопроектов о внесении дополнений и изменений в законы РА “О рекламе” и “О телевидении и радио”. По повестке заседания выступил депутат ...
Г.Саакян примет участие в заседании Венецианской комиссии
22-24 октября Председатель НС РА Г.Саакян будет находиться в Венеции для участия в заседании европейской комиссии “Демократия через право” (Венецианская комиссия). В ходе визита Председателя НС будет сопровождать руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян....