Տեղի է ունեցել Բյուջետային ծրագրերի ոչ ֆինանսական ցուցանիշների բարելավման աշխատանքային խմբի երկրորդ նիստը
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ ԱՄՆ ՄԶԳ Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի (ՀԱԺԱԾ) ու Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ) համատեղ աջակցությամբ սեպտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել Բյուջետային ծրագրերի ոչ ֆինանսական ցուցանիշների մշակման ու բարելավման...
28.09.2015
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է բուժքույրական համագումարի մասնակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանի բուժքույրական միջազգային երրորդ համագումարի մասնակիցներին: Նշենք, որ համագումարի մասնակիցները Հայաստան են ժամանել աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Ռուսաստանից, Կանադայից, Լիբանանից, Էստոնիայից, Իրանից, Վրաստանից, Սաուդյան Արաբիայից,...
Սանկտ-Պետերբուրգում կայացել է Կանանց առաջին եվրասիական համաժողովը
Սեպտեմբերի 24-25-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել Կանանց առաջին եվրասիական համաժողովը, որը նվիրված էր ԱՊՀ տարածքում սոցիալական ապահովության եւ կայուն զարգացման, հանուն առաջընթացի ու վստահության միջազգային համագործակցության, փոփոխվող տնտեսության, քաղաքականության մեջ կանանց հնարավորությունների եւ ...

Состоялось второе заседание рабочей группы по совершенствованию нефинансовых показателей бюджетных программ
28 сентября при совместном содействии SANAP USAID и GIZ состоялось второе заседание рабочей группы по совершенствованию нефинансовых показателей  бюджетных программ.  Основная цель рабочей группы – разработка нефинансовых показателей бюджета. На первом этапе комиссия разработала нефинансов...
28.09.2015
Г.Саакян принял участников съезда медсестер
28 сентября Председатель НС Г.Саакян принял участников третьего Международного съезда медицинских сестер Армении. Участники съезда прибыли в Армению из различных стран мира – России, Канады, Ливана, Эстонии, Ирана, Грузии, Саудовской Аравии, Италии. Приветствуя гостей в парламенте, спикер НС подчерк...
В Санкт-Петербурге состоялся первый Евразийский женский форум
24-25 сентября в Санкт-Петербурге состоялся первый Евразийский женский форум, посвященный проблемам социального обеспечения и стабильного развития на пространстве СНГ, во имя прогресса и международного сотрудничества, динамики экономики, расширения возможностей участия женщин в политике, их социальн...