Տեղի է ունեցել Բյուջետային ծրագրերի ոչ ֆինանսական ցուցանիշների բարելավման աշխատանքային խմբի երկրորդ նիստը
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ ԱՄՆ ՄԶԳ Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի (ՀԱԺԱԾ) ու Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության (ԳՄՀԸ) համատեղ աջակցությամբ սեպտեմբերի 28-ին տեղի է ունեցել Բյուջետային ծրագրերի ոչ ֆինանսական ցուցանիշների մշակման ու բարելավման...
28.09.2015
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է բուժքույրական համագումարի մասնակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանի բուժքույրական միջազգային երրորդ համագումարի մասնակիցներին: Նշենք, որ համագումարի մասնակիցները Հայաստան են ժամանել աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Ռուսաստանից, Կանադայից, Լիբանանից, Էստոնիայից, Իրանից, Վրաստանից, Սաուդյան Արաբիայից,...
Սանկտ-Պետերբուրգում կայացել է Կանանց առաջին եվրասիական համաժողովը
Սեպտեմբերի 24-25-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել Կանանց առաջին եվրասիական համաժողովը, որը նվիրված էր ԱՊՀ տարածքում սոցիալական ապահովության եւ կայուն զարգացման, հանուն առաջընթացի ու վստահության միջազգային համագործակցության, փոփոխվող տնտեսության, քաղաքականության մեջ կանանց հնարավորությունների եւ ...

Second Sitting of the Working Group of the Non Financial Indices Improvement of the Budgetary Programs is Held
On September 28 on the initiative of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs and by the USAID Supportto the RA NA Program (SANAP) and Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit/the International Cooperation Company of Germany (GIZ) the second sitting of the Working Group of...
28.09.2015
Galust Sahakyan Receives the Participants of the Nursing Congress
On September 28 the RA NA President Galust Sahakyan received the participants of the Third International Nursing Congress of Armenia. Let us note that the participants of the Congress arrived in Armenia from different countries of the world: Russia, Canada, Lebanon, Estonia, Iran, Georgia, Saudi Ara...
First Eurasian Women’s Forum is Held in Saint Petersburg
On September 24-25 in St Petersburg the First Eurasian Women’s Forum was held, which was dedicated to the issues of social well-being and sustainable development, international action to build trust and achieve progress, empowerment of women in problems of social security and sustainable development...