Արման Եղոյանը հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի մասնակիցներին
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը մայիսի 29-ին հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի մասնակիցներին: Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Հանձնաժողովի նախագահը խոսել է Հայաստան-Եվրոպ...
Սարգիս Խանդանյանն ընդունել է մեր երկրում Ֆինլանդիայի դեսպանին
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մայիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել Ֆինլանդիայի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Անի Մակելայնենը: Ողջունելով հյուրերին` Սարգիս Խանդանյանը կարեւորե...
Ունենք բավականին բարձր կատարողական` հաշվի առնելով նաեւ ընթացիկ տարում առկա մարտահրավերները. ՀՀ ՆԳ նախարարի տեղակալ
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունն օրենքով սահմանված ունեցել է 10 ծրագիր եւ 35 միջոցառում, փաստացի իրականացվել է 10 ծրագիր եւ 38 միջոցառում: Նախարարության տարեկան պլանը կազմել է 93 մլրդ 183 մլն դրամ, այնուհետեւ ճշգրտվել է 95 մլրդ 739 մլն դրամ եւ փաստացի կատարվել է 94 մլրդ 167 մլն դրամ, որը կազմում է ...

Arman Yeghoyan hosts participants of Young Professionals’ Parliamentary Program of National Democratic Institute
On May 29, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Arman yeghoyan hosted the participants of the Young Professionals’ Parliamentary Program of the National Democratic Institute (NDI).The meeting was held in Q&A session.The Committee Chair spoke about the Armenia-European Un...
Sargis Khandanyan receives Ambassador of Finland to our country
On May 29, the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Finland to Armenia Kirsti Narinen. Welcoming the guests, Sargis Khnadanyan highlighted the development of the relations between the ...
RA Deputy Minister of Internal Affairs: We have quite high performance, taking into consideration current year’s challenges
The RA Ministry of Internal Affairs had 10 programmes and 35 measures defined by law, 10 programmes and 38 measures were actually implemented. The annual plan of the Ministry was 93 billion 183 million AMD, then it was adjusted to 95 billion 739 million AMD and 94 billion 167 million AMD was actuall...