Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-ին՝ ժամը 14:00-ին, 414 սրահում: ...
28.10.2024
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «ՀՀ 2025 թվականի պետական բյու...
ԿԲ եւ Հաշվեքննիչ պալատի նախագահները ներկայացրել են «ՀՀ 2025 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ եզրակացություններ
2025 թվականի հարկաբյուջետային քաղաքականությունն առաջնորդվելու է 5,6 տնտեսական աճի ապահովման նպատակադրմամբ` շեշտադրելով հարկաբյուջետային եւ պարտքի կայո...
2025 թ. ակնկալվում է ունենալ 5.6 տոկոս տնտեսական աճ. ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է «ՀՀ 2025 թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Ընդհանուր առմամբ, եթե խոսենք պետական բյուջեի նախագծի առանձնահատկությունների մասին, պետք է ասեմ, որ 2025 թվականին կապիտալ ծախսերը կկազմեն մոտ 733 մլրդ ...
ՀՀ պետական բյուջեն բոլորիս, ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու մեծ ընտանեկան բյուջեն է. ՀՀ վարչապետ
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հոկտեմբերի 28-ին սկսվել է «ՀՀ 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումը:...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ քննարկումների ուղիղ հեռարձակու...
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նա...
27.10.2024
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները եւ հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հարազատները հարգանքի տուրք են մատուցել ոճրագործության զոհերի հիշատակին
Այսօր լրանում է հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության 25 տարին: Այդ օրը, երբ ԱԺ նիստերի դահլիճում ՀՀ կառավարության անդամները պատասխանում էին պատգամավորների հ...
Հարգանքի տուրք՝ հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչությանը զոհ դարձած պետական եւ քաղաքական գործիչների հիշատակին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ծաղիկներ են խոնարհել 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի...

RA Prime Minister: RA state budget is for everybody, the big family budget for RA every citizen
On October 28, at the joint sitting of the Standing Committees of the National Assembly the debate of the RA draft law on RA State Budget 2025 began.B...
27.10.2024
Deputies of RA NA Civil Contract Faction and relatives of October 27 victims pay tribute to memory of crime victims
Today, marks the 25th anniversary of October 27 crime.That day, when in the NA Session Hall, the members of the RA Government were answering the deput...
Tribute to Memory of state and political figures fallen victims of October 27 terrorism
The President of the Republic Vahagn Khachaturyan, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan and the NA President Alen Simonyan laid flowers at the monume...
26.10.2024
Flu vaccination process in National Assembly
The RA NA Staff in cooperation with the Ministry of Health organized seasonal flu vaccination process for the deputies of the National Assembly and th...
European Parliament adopts resolution on the situation in Azerbaijan and relations with Armenia
The European Parliament called on Azerbaijan to release the Armenian captives and secure the safe return of the Armenians to Nagorno Karabakh. The Org...
25.10.2024
RA Prime Minister Nikol Pashinyan meets with NA Civil Contract Faction
On October 25, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan met with the NA Civil Contract Faction in the National Assembly.Members of the Government and the...
At extraordinary sitting Committee makes a decision to convene parliamentary hearings
On October 25, The Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs convened an extraordinary sitting.The Deputy Chair of the Commi...
On behalf of the Armenia Faction the deputy Armen Rustamyan took part in the parliamentary briefings following the NA sittings. First, he made an intr...
During the parliamentary briefings following the NA sittings, the Head of With Honor Faction Hayk Mamijanyan answered the questions of the media repre...