ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Ավստրիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թոմաս Մյուլմանին (նստավայրը` Թբիլիսի):...
Հուլիսի 12-ին շարունակվել է Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը:  Պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել...
Խորհրդարանում «Palette Art Studio»-ի նախաձեռնությամբ հուլիսի 11-ին բացվել է «Ստեղծագործիր» խորագրով ցուցահանդես-վաճառք, որտեղ ներկայացվել են Հայաստանի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 11-ին Սանկտ Պետերբուրգում ԲՐԻԿՍ խորհրդարանական ֆորումի շրջանակում հանդիպել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհա...
Հուլիսի 11-ին արտահերթ նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել...
Հունիսի 29-ից հուլիսի 3-ը Ռումինիայում տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ ԽՎ տարեկան 31-րդ լիագումար նստաշրջանը: Ամառային նստաշրջանի ընթացքում ընդունվել է Բուխարեստի...
Հուլիսի 11-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում քննարկվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամների ընտրության ...

12 июля вице-спикер НС А.Аршакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Австрии в Армении Томаса Мюльмана (резиденция – Тбилиси).Вице-спикер парлам...
12 июля продолжилась работа созванной по инициативе правительства внеочередной сессии НС. Депутаты обсудили во втором чтении ряд законодательных иници...
11 июля в парламенте по инициативе “Palette Art Studio” открылась выставка-продажа под девизом “Твори», на которой были представлены работы около 100 ...
11 июля вице-спикер НС Р.Рубинян в рамках Парламентского форума БРИКС в Санкт-Петербурге встретился с Председателем Меджлиса Исламской Республики Иран...
11 июля постоянные комиссии НС созвали внеочередные заседания.Постоянная комиссия по труду и социальным вопросам обсудила во втором чтении предложенны...
11 июля вопрос избрания членов Комиссии по предотвращению коррупции обсуждался на внеочередной сессии НС, созванной по инициативе правительства. Решен...
Цель законодательной инициативы – усиление социальных гарантий наших парней, ставших выгодополучателями (бенефициарами) фонда “Зинапа”, подчеркнул зам...
11 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Греческой Республики в Армении...