Ծնվել է 1968թ. հունիսի 22-ին Երեւանում:
1989-1990թթ. աշխատել է «Հայբակալեա» ձեռնարկությունում` որպես հաշվապահ, 1990-1994թթ.` ՀՀ հարկային պետական տեսչությունում, այնուհետեւ տեսչության օպերատիվ վարչությունում` պետական հարկային տեսուչ, 1994-1996թթ.` «Վահունի» ՍՊԸ-ում` տնօրեն, 1996-2000թթ.` «Ռոյալ կրիստալ» ՍՊԸ-ում` տնօրեն, 2000-2001թթ.` ՀՀ պետական եկամուտների նախարարության հարկային տեսչության վերլուծության եւ հարկային եկամուտների պլանավորման բաժնի գլխավոր հարկային տեսուչ, 2002թ.` «Երեւանի էլեկտրացանց» ՓԲԸ «Արշակունի» մասնաճյուղում` տնօրեն, 2002-2003թթ.` «Էջմիածնի իրացման-շահագործման» մասնաճյուղում` տնօրեն, 2003-2004թթ.` «Կենտրոն-կանաչապատում» ՓԲԸ փոխտնօրեն:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 9 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Born on June 22, 1968 in Yerevan.
1990 - 1994 - State tax inspector in the State Tax Inspectorate of the Republic of Armenia, then state tax inspector at the operative department of the inspectorate.
1994 - 1996 - Director at “Vahuni” Ltd.
1996 - 2000 - Director at “Royal Crystal” Ltd.
2000 - 2001 - Chief tax inspector for the analysis and planning division of income tax of the Ministry of State Incomes of the Republic of Armenia. 2002 - Director in the “Arshakuni” branch of “Yerevan Electricity system” CJSC.
2002 - 2003 - Director at “Echmiadzin realization-operation” branch.
2003 - 2004 - Deputy director at “Center - Planting of Greenery” CJSC.
2007 - 2012 - Deputy of the National Assembly (electoral district # 9.) Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly.