Ծնվել է 1977թ. մայիսի 18-ին քաղաք Քաջարանում:
1994-1999թթ. սովորել է Երեւանի Ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտում եւ ստացել է տնտեսագետի որակավորում:
1999թ. ընդունվել է Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտուրան: 1999 թվականին հանդիսացել է «ԱՎՍԱՓ» ՍՊԸ-ի խորհրդի նախագահ:
2000-2002թթ. աշխատել է Հայաստանի Հանրապետության պետական գույքի կառավարման նախարարության մոնիտորինգի եւ աուդիտի վարչության մոնիտորինգի բաժնի պետ:
2003թ. պաշտպանել է գիտական թեզ եւ ստացել տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
2003-2004թթ. աշխատել է «Զանգեզուր Մայնինգ» ընկերության գործադիր տնօրեն:
2004-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 52 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 38 ընտրատարածք): 19.06.2007-07.05.2008թթ.` Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 07.05.2008-05.02.2010թթ.` մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, 05.02.2010-31.05.2012թթ.` տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

31.05.2012 - 11.07.2013
1994 - 1999 - Studied at the Institute of National Economy and received a qualification of economist.
1999 - Post-graduate course at the Institute of Economic Research of the Ministry of Finance and Economy of the Republic of Armenia.
1999 - President of the AVSAF, LTD council.
2000 - 2002 - Head of the Monitoring unit of the Monitoring and Audit Department of the Ministry of State Property Management of the Republic of Armenia.
2003 - Defended a scientific thesis and received a Candidate of Science degree in Economics.
2003 - 2004 - Executive Director of Zangezur Mining Company.
2004 - 2007 - Deputy of the National Assembly (electoral district #52.) Member of the Standing Committee on Financial - Credit, Budgetary and Economic of the National Assembly. He was not included in any factions or deputy groups.
2007 - 2012 - Deputy of the National Assembly (electoral district #38.)
June 19, 2007 - May 7, 2008 - Member of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly.
May 7, 2008 - February 5, 2010 - Member of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs of the National Assembly.
February 5, 2010 - May 31, 2012 - Member of the Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly.