Ծնվել է 1968 թ. օգոստոսի 19-ին Երեւանում:
2002 թ. ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: Տնտեսագետ: Պարգեւատրվել է Հայաստանի Հանրապետությունում օլիմպիական շարժման զարգացմանը մատուցած ծառայությունների համար մեդալով (2002 թ.):
1988-1990 թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1990 թ. աշխատել է «Սանտեխարտադրում» գործարանում վարպետ, 1993 թ.` մետաղական կոնստրուկցիաների արտադրամասի պետ: 1994-2003 թթ. զբաղվել է մասնավոր գործունեությամբ:
2003 թ. մայիսի 25-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել թիվ 14 ընտրատարածքից:
ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում ընդգրկված չէ: Անկուսակցական:

Родился 19 августа 1968 г. в г. Ереване.
В 2002 г. окончил Армянскую сельскохозяйственную академию. Экономист. Награжден медалью “За заслуги в развитии олимпийского движения в РА” (2002).
В 1988 -1990 гг. служил в Советской Армии.
В 1990 г. работал мастером на заводе “Сантехпроизводство”, в 1993 г. начальник цеха металлоконструкций.
В 1994-2003 гг. занимался частным предпринимательством. 25 мая 2003 г. избран депутатом НС от избирательного округа N 14. Член Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Во фракциях и депутатской группе не состоит. Беспартийный.