Ծնվել է 1960թ. մարտի 4-ին Մարտունիում:
1981թ. ավարտել է Երեւանի անասնաբուժական-անասնաբուծական ինստիտուտի կաթի եւ կաթնամթերքի տեխնոլոգիա ֆակուլտետը: Ճարտարագետ- տեխնոլոգ:
1981թ. աշխատել է Մարտունու սննդի կոմբինատի գլխավոր ճարտարագետ, 1984-1988թթ.՝ Մարտունու գյուղաշխատողների արհմիության շրջկոմի քարտուղար, նախագահի տեղակալ: 1989-2003թթ.՝ «Հայձուկ» արտադրագիտական միավորման Լիճքի ձկնաբուծական գործարանի տնօրեն: 2003-2007թթ.՝ «Հայձուկ» միավորման «Գոս» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ: 2007-2014թթ.՝ ՀՀ բնապահպանության նախարարության աշխատակազմի բնապահպանական պետական տեսչության Գեղարքունիքի տարածքային բաժնի պետ:

Born on March 4, 1960 in Martuni.
1981 - Graduated from the Faculty of Milk and Dairy Products of the Yerevan Veterinary-Cattle-breeding Institute. Engineer-technologist.
1981 - Chief Engineer of the Martuni Food Factory.
1984 - 1988 - Secretary, Deputy Chairman of the Martuni Trade Union District Committee of the Agricultural Workers.
1989 - 2003 - Director of Lichk fish factory of the research and production association “Armfish.”
2003 - 2007 - Chairman of the Board of the Closed Joint State Company (CJSC) “Gos” of the association “Armfish.”
2007 - 2014 - Head of the Gegharkunik Territorial Division of the State Ecological Inspectorate of the Ministry of Nature Protection Staff.