Վարդան Նելսոնի Աթաբեկյան
Որպես զոհված ազատամարտիկի միակ զավակ՝ չի զորակոչվել ՀՀ զինված ուժեր: 2002թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի ինֆորմատիկայի եւ կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետը:
2002-2004թթ. աշխատել է «Հայպետհողշիննախագիծ» ինստիտուտի սահմանագծման եւ սահմանազատման բաժնի ճարտարագետ-հողաշինարար: 2005-2007թթ.՝ «Ինտրաքոմ Հայաստան» ՍՊԸ շինարարական բաժնի ճարտարագետ: 2008-2010թթ.՝  «Բարսիս» ՍՊԸ տնօրենի օգնական: 2012-2014թթ.՝ «Courier.am» սուրհանդակային ծառայության գործադիր տնօրեն: 2014-2018թթ.՝  «ArmCourier» սուրհանդակային ծառայության հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն:
2018թ. դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի թիվ 4 ընտրատարածքի տարածքային ընտրական ցուցակովը:

Родился 26 февраля 1981 года в Ереване.
В 2002 году окончил факультет информатики и прикладной математики Ереванского государственного университета.
2002-2004гг. – инженер-землеустроитель отдела межевания и демаркации института “Армгосземстройпроект”. 2005-2007гг. – инженер строительного отдела ООО “Интраком Айастан”. 2008-2010гг. – помощник директора ООО “Барсис”. 2012-2014гг. – исполнительный директор курьерской службы «Courier.am». 2014-2018гг. – учредитель и исполнительный директор курьерской службы «ArmCourier».
9 декабря 2018 года избран депутатом НС по избирательному округу N4 территориального избирательного списка блока партий “Мой шаг”.