Ծնվել է 1990թ. մայիսի 26-ին Երեւանում։
2007-2008թթ. սովորել է Մոնթե Մելքոնյանի անվան համալսարանի լրագրության ֆակուլտետում։ 2016թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի լրագրության ֆակուլտետը: Լրագրող:
2012-2013թթ. աշխատել է «Ա1+» հեռուստաընկերության լրագրող: 2013-2015թթ. զբաղվել է անհատ ձեռներեցությամբ: 2015-2016թթ. եղել է Հ3 հեռուստաընկերության լրագրող, 2016-2017թթ.՝ «www.1in.am. Առաջին լրատվական»կայքի լրագրող, լրատվական թողարկումների մեկնաբան, տեսանկարահանման բաժնի պրոդյուսեր, 2017-2018թթ.՝ «www.para.tv» առցանց հեռուստաընկերության գլխավոր պրոդյուսեր։ 2018-2019թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրենի առաջին տեղակալ։
10.06.2019-02.08.2021թթ.՝ ԱԺ պատգամավոր («Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակ): ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ:

Родился 26 мая 1990 года в Ереване.
2007-2008гг. – проходил обучение на факультет журналистики Университета им. Монте Мелконяна. В 2016 году окончил факультет журналистики Ереванского государственного университета. Журналист.
2012-2013гг. – корреспондент телекомпании “А1+”.
2013-2015гг. – занятие предпринимательской деятельностью.
2015-2016гг. – корреспондент телекомпании “?3”, 2016-2017гг. – корреспондет, комментатор информационных выпусков, продюсер отдела видеосъемки сайта “www.1in.am. Первый информационный”, 2017-2018гг. – генеральный продюсер интернет-телекомпании www.para.tv .
2018-2019гг.- первый заместитель директора ГНКО “Центр по связям с общественностью и информации” при Аппарате Премьер-министра РА.
10.06.2019-02.08.2021гг. – депутат НС (общегосударственный избирательный список блока партий “Мой шаг”). Член Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам. Член фракции “Мой шаг”.