Ծնվել է 1957թ. նոյեմբերի 7-ին Հրազդանի շրջանի Աթարբեկյան գյուղում:
1998թ. ավարտել է Չարենցավանի Գրիգոր Մագիստրոսի անվան համալսարանը, 2004թ.` Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան: Տնտեսագետ:
1976-1978թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1978-1983թթ. աշխատել է Ռոստով, Չելյաբինսկ, Կուրգան քաղաքների (ՌԴ) շինարարական կազմակերպություններում, 1983-1987թթ. Հրազդանի ԱՏՁ-ում` առաքիչ: 1988թ. կազմավորել եւ ղեկավարել է «Սասուն» երկրապահ ջոկատը: 1993թ. եղել է ԵԿՄ Հրազդանի տարածքային բաժանմունքի նախագահ, 1996-ից՝ ԵԿՄ Կոտայքի մարզային խորհրդի նախագահ: 1996-1999թթ.` Հրազդանի քաղաքապետ:
1995-1999թթ.՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 75 ընտրատարածք): Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 54 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության, ապա «Հայաստան» պատգամավորական խմբի անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 41 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Խմբակցություններում եւ պատգամավորական խմբում չի ընդգրկվել:

Родился 7 ноября 1957г. в с. Атарбекян Разданского района.
В 1998г. окончил Чаренцаванский университет им. Григора Магистроса, в 2004г.– Армянскую сельскохозяйственную академию. Экономист.
1976-1978гг. - служба в Советской Армии.
1978-1983гг. - работал в стройорганизациях Ростова-на-Дону, Челябинска, Кургана (РФ).
1983-1987гг. - экспедитор Разданской АТП.
В 1988г. организовал и руководил добровольческим отрядом “Сасун”.
В 1993г. был председателем Разданского территориального отделения добровольческого союза “Еркрапа”, с 1996 года председатель Ко­тайкского областного совета “Еркрапа”.
1996-1999гг. - мэр г. Раздана.
1995-1999гг. - депутат НС (избирательный округ N 75). Член фракции “Республика”, затем член депутатской группы “Еркрапа”.
1999-2003гг. - депутат НС (избирательный округ N 54). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции “Единство”, затем депутатской группы “Айастан”.
2003-2007гг. - депутат НС (избирательный округ N 41).  Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Во фракциях и депутатской группе не состоял. С 22 июля 2006 года член РПА.