Ծնվել է 1974թ. հունիսի 10-ին Երեւանում:
1997թ. ավարտել է Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի բուժական ֆակուլտետը, 1999թ.` հոգեբուժության ամբիոնի կլինիկական օրդինատուրան: Հոգեբույժ:
1995-1997թթ. աշխատել է «Առավոտ» օրաթերթում` որպես լրագրող, 1997-1998թթ.` «Հայկական ժամանակ» օրաթերթում` լրագրող եւ մեկնաբան, 1998-1999թթ.` «Հոգեկան առողջության հիմնադրամ» հասարակական կազմակերպությունում` ծրագրի համակարգող եւ ամենամսյա տեղեկագրի խմբագիր: 2002թ. փետրվար-հուլիս ամիսներին համագործակցել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթին` հրատարակելով քաղաքական-վերլուծական հոդվածների մի քանի շարք, նույն թվականին հիմնադրել է «Հասարակական երկխոսության եւ զարգացումների կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը: 2002-2007թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմում` որպես ՀՀ Նախագահի ռեֆերենտ:
Տեղական եւ արտասահմանյան մամուլում հրապարակել է բազմաթիվ վերլուծական-հրապարակախոսական հոդվածներ, հեղինակ է նաեւ մեկ մենագրության:
2008թ. մայիսի 21-ին նա տվել է հրաժարական` «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 13-րդ հոդվածով սահմանված կարգով:

Родился 10 июня 1974 года в Ереване.
В 1997 году окончил лечебный факультет, а в 1999 г. – клиническую ординатуру факультета психиатрии Ереванского государственного медицинского университета. Психиатр.
1999-2001 гг. - служба в Вооруженных Силах РА.
1995-1997 гг. - корреспондент газеты "Аравот", в 1997-1998 г.г. - корреспондент и обозреватель газеты "Айкакан жаманак", в 1998-1999 г.г.– координатор программы и редактор ежемесячного вестника общественной организации "Фонд психического здоровья". В феврале –июле 2002 г. сотрудничал в газете "Айкакан жаманак", опубликовал цикл политических и аналитических статей, в том же году основал общественную организацию "Центр общественного диалога и развития".
2002-2007 гг. - референт Президента в Аппарате Президента РА.
Автор многочисленных аналитико-публицистических статей в местной и зарубежной прессе, также является автором одной монографии.
21 мая 2008 года в порядке, установленном статьей 13 "Регламента Национального Собрания" сложил депутатские полномочия.