Ծնվել է 1964թ հունիսի 10-ին Երեւանում:
1986թթ. ավարտել է Երեւանի Կ.Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի հաշվողական տեխնիկայի ֆակուլտետը, 1997թթ.` ՀՀ կառավարման դպրոցի «Պետական կառավարում եւ տեղական ինքնակառավարում» դասընթացը: Ինժեներ-սիստեմատեխնիկ:
1986-1992թթ. աշխատել է «Կոմետա» ԿԳՀԻ-ի Երեւանի մասնաճյուղում` որպես ինժեներ: 1990թ. ընտրվել է Շենգավիթի շրջանային խորհրդի պատգամավոր: 1992-1994թթ.աշխատել է Շենգավիթի շրջխորհրդի գործկոմում, ապա Շենգավիթի շրջխորհրդի գործկոմի «Գավիթ» պետական ձեռնարկությունում` որպես 1-ին կարգի մասնագետ, գլխավոր մասնագետ եւ բաժնի վարիչ, 1994-2000թթ.` ՀՀ վիճակագրության պետական վարչության պետական ռեգիստրի վարչությունում` որպես բաժնի պետ, վարչության պետի տեղակալ: 2000-2006թթ. եղել է ՀՀ արդարադատության նախարարության պետական ռեգիստրի վարչության պետի տեղակալ, վարչության պետ, պետական ռեգիստրի գործակալության պետ, ՀՀ պետական ռեգիստրի ղեկավար:
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական, քաղաքացիական ծառայության երկրորդ դասի պետական խորհրդական: Իրավագետների եւ քաղաքագետների միության անդամ:

Родился 10 июня 1964г. в г. Ереване.
В 1986г. окончил факультет вычислительной техники Ереванского политехнического института им. К. Маркса, в 1997г. – курсы "Государственное управление и местное самоуправление" школы Управления РА. Инженер-системотехник.
1986-1992гг. - инженер в Ереванском филиале ЦНИИ "Комета".
В 1990г. избран депутатом Шенгавитского районного Совета.
1992-1994гг. - работал в исполкоме Шенгавитского райсовета, затем - в качестве специалиста 1 категории, главного специалиста и заведующего отделом на государственном предприятии "Гавит" исполнительного комитета Шенгавитского райсовета.
1994-2000гг. - заведующий отделом, заместитель начальника управления Государственного регистра в Государственном статистическом управлении РА.
2000-2006гг. - заместитель начальника управления, начальник управления в Управлении Государственного регистра Министерства юстиции РА, начальник агентства Государственного регистра, руководитель Государственного регистра РА.
Советник юстиции первого класса, государственный советник второго класса гражданской службы. Член Союза правоведов и политологов.
12 мая 2007 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от партии "Оринац Еркир" ("Страна Законности").