Ծնվել է 1955թ. նոյեմբերի 21-ին Արթիկ քաղաքում։
1981-1986թթ. աշխատել է Արթիկի շրջխորհրդի գործկոմում` որպես հրահանգիչ, 1986-1988թթ.՝ Հոռոմի տրիկոտաժի ֆաբրիկայում` տնօրեն, 1988-1999թթ.՝ Արթիկի գուլպայի ֆաբրիկայում` փոխտնօրեն։
1994թ. ապրիլ-օգոստոս ամիսներին մասնակցել է Արցախի պաշտպանությանը:
1999-2003թթ. մայիսի 30-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՕԵԿ): Ազգային ժողովի սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ։ «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ։
2003-2005թթ. եղել է Շիրակի մարզպետի տեղակալ, 2005-2006թթ.` ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ: 2006-2008թթ. «Օրինաց երկիր» կուսակցությունում կատարել է կուսակցական աշխատանք:
2008թ. ապրիլի 23-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից: «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ։

Арцруни Князевич Агаджанян
1981-1986гг. - инструктор Артикского исполкома райсовета, в 1986-1988 гг. - директор трикотажной фабрики села Ором, в 1988-1999 гг. -  заместитель директора Артикской чулочной фабрики.
Апрель-август 1994 г. участник обороны Арцаха.
С 30 мая 1999 по 2003 гг. - депутат Национального Собрания (пропорциональная избирательная система, партия ,,Оринац Еркир” (,,Страна Законности”)). Член Постоянной комиссии по социальным вопросам, вопросам здравоохранения и охраны природы НС. Член фракции ,,Оринац Еркир”.
2003 - 2007 гг. - заместитель губернатора Ширака, в 2005-2006 гг. – заместитель Министра по труду и социальным вопросам. Выполнял партийную работу в партии ,,Оринац Еркир”. 23 апреля 2008 г. избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии ,,Оринац Еркир”. Член политсовета партии ,,Оринац Еркир”.