Ծնվել է 1960թ. հունվարի 1-ին Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքում:
1981թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի ֆինանսահաշվային եւ հասարակական մասնագիտությունների (իրավագիտության) ֆակուլտետները: Ֆինանսիստ-տնտեսագետ: Իրավաբան:
1983-1985թթ. աշխատել է Գլխհայջրշին վարչության թիվ 9 ՇՄՇ-ում` որպես պլանային-ֆինանսական բաժնի պետ, 1985-1986թթ.` Բերդի սովխոզում` բանվոր, 1986-1989թթ.` Տավուշի շրջանի ագրոարդում` վերահսկողության-վերստուգման աշխատանքների գծով մասնագետ, 1989-1991թթ.` ՀԿԿ Շամշադինի շրջկոմի կազմակերպական բաժնի հրահանգիչ, 1991-1993թթ.՝ Բերդի ռելեի գործարանի գլխավոր հաշվապահ, 1993-1995թթ.՝ Տավուշի կապի հանգույցի տնօրեն, 1995-1999թթ.՝ «Հայագրոբանկ»-ի Տավուշի մասնաճյուղի կառավարիչ:
1999-2003թթ.` ԱԺ պատգամավոր (թիվ 74 ընտրատարածք): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար:
2008թ. հուլիսի 3-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

"Republican Party of Armenia" Faction  (secretary)
In 1981 he graduated from the faculties financial-accounting and social professions of Yerevan Institute of National Economy. He is an economist, lawyer.
1981-1983 he served in the Soviet Army.
1983-1985 he was head of the Planning- Financial Department # 9 Construction Structure Assembling in WaterChiefConstruction. 1986-1989 he was an oversight specialist in ArmAgroIndustry Construction Department. 1989-1991 he was instructor of the Organizational Division of ACP Shamshadin Regional Council. 1991-1993 he worked as a chief accountant in the Berd Relay Factory. 1993-1995 - director of Tavush Communications. 1995-1999 he was the Manager of Tavush Branch of Armagrrobank.
1999-2003 he was a deputy of the NA from the electoral district # 74 and he was a member in the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs. He was a member of the Unity Faction.
2003-2007 he was a deputy in the NA (proportional electoral system, RPA.). He was a member of the NA Standing Committee on Financial-Credit, Budgetary and Economic Affairs. He was the secretary of the Republican Party of Armenia Faction.
On July 3, 2008 he was elected a deputy to the National Assembly by the proportional electoral system from the RPA. He is a member of RPA Faction. He is a board member of the RPA.