Ծնվել է 1957թ. հոկտեմբերի 3-ին Երեւանում:
2000թ. ավարտել է Աբովյան քաղաքի Գրիգոր Նարեկացու անվան համալսարանի Ձեռնարկությունների էկոնոմիկա եւ կառավարում ֆակուլտետը: Արտադրության մենեջեր:
1974-1975թթ. աշխատել է «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում` որպես բեմի լուսավորող:
1975-1977թթ. ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
1978-1984թթ. աշխատել է Երեւանի ֆոտոկոմբինատում, տարբեր լուսանկարչատներում` լուսանկարիչ: 1984-1987թթ. աշխատել է Թուրքմենիայի Կրասնովոդսկ քաղաքի կենցաղսպասարկման կոմբինատում` որպես լուսանկարիչ, 1987-1988թթ.` Կրասնովոդսկի մարզային կենցաղային տեխնիկայի սպասարկման կոմբինատում` ինժեներ-մատակարար: 1992-1996թթ. եղել է «Էրզրում» կոոպերատիվի հիմնադիր նախագահ: 1996-2000թթ. զբաղվել է անհատ ձեռներեցությամբ: 2000-2004թթ. եղել է Երեւանի «Պտուղբանջարեղեն» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրենի տեղակալ, 2004-2006թթ.` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական, 2007-2008թթ.` Եվրոպական կրթական ՓԲԸ շինարարական աշխատանքների համակարգման գծով փոխտնօրեն: 2000-2005թթ.` Փոքր ձեռներեցությամբ զբաղվողների հայկական միության հիմնադիր նախագահի տեղակալ, 2005 թվականից մինչ օրս վերոհիշյալ հասարակական կազմակերպության նախագահ է:
2008թ. օգոստոսի 5-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից:

05.08.2009 - 29.04.2010
In 2000 he graduated from the Economics of Enterprises and Management Faculty at Abovian Grigor Narekatsi University. He is a production manager.
1974-1975 he worked as stage electrician at Hayfilm Film Studio.
1975-1977 he served in the USSR Armed Forces.
1978-1984 he worked as photographer at Yerevan Photo Studio, in different photo studios. 1984-1987 - photographer at Krasnovodsk (Turkmenistan) Service Center. 1987-1988 – engineer supplier at Krasnovodsk Regional Technical Service Center. 1992-1996 – Chairman at Abovian Erzrum cooperative. 1996-2000 he was engaged with free entrepreneurship. 2000-2004 – deputy director at Fruit-Vegetable CJSC. 2004-2006 - counselor to RA NA President. 2007-2008 – deputy director on coordinating construction works at Yerevan European Education CJSC. 2000-2005 - founding deputy director of the Armenian Union of Small Entrepreneurship. From 2005 up to now he is a chairman of the NGO.
On August 5. 2008 he was elected a deputy of the National Assembly from the proportional electoral system Country of Law Party.