Ծնվել է 1957թ. հոկտեմբերի 3-ին Երեւանում:
2000թ. ավարտել է Աբովյան քաղաքի Գրիգոր Նարեկացու անվան համալսարանի Ձեռնարկությունների էկոնոմիկա եւ կառավարում ֆակուլտետը: Արտադրության մենեջեր:
1974-1975թթ. աշխատել է «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում` որպես բեմի լուսավորող:
1975-1977թթ. ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
1978-1984թթ. աշխատել է Երեւանի ֆոտոկոմբինատում, տարբեր լուսանկարչատներում` լուսանկարիչ: 1984-1987թթ. աշխատել է Թուրքմենիայի Կրասնովոդսկ քաղաքի կենցաղսպասարկման կոմբինատում` որպես լուսանկարիչ, 1987-1988թթ.` Կրասնովոդսկի մարզային կենցաղային տեխնիկայի սպասարկման կոմբինատում` ինժեներ-մատակարար: 1992-1996թթ. եղել է «Էրզրում» կոոպերատիվի հիմնադիր նախագահ: 1996-2000թթ. զբաղվել է անհատ ձեռներեցությամբ: 2000-2004թթ. եղել է Երեւանի «Պտուղբանջարեղեն» ՊՓԲԸ գործադիր տնօրենի տեղակալ, 2004-2006թթ.` ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական, 2007-2008թթ.` Եվրոպական կրթական ՓԲԸ շինարարական աշխատանքների համակարգման գծով փոխտնօրեն: 2000-2005թթ.` Փոքր ձեռներեցությամբ զբաղվողների հայկական միության հիմնադիր նախագահի տեղակալ, 2005 թվականից մինչ օրս վերոհիշյալ հասարակական կազմակերպության նախագահ է:
2008թ. օգոստոսի 5-ին Ազգային ժողովի պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից:

Родился 3 октября 1957 г. в г. Ереване.
В 2000 г. окончил Факультет экономики и управления предприятиями университета им. Григора Нарекаци г.Абовян. Менеджер по производству.
1974-1975 гг. работал осветителем сцены на киностудии "Арменфильм".
1975-1977 гг. - служба в Вооруженных силах СССР.
1978-1984 гг. - фотограф на фотокомбинате, в различных фотоателье Еревана.
1984-1987 гг. - фотограф на комбинате бытового обслуживания г. Красноводска, в 1987-1988 гг. - инженер-снабженец на Красноводском областном комбинате технического обслуживания в Туркмении.
1992-1996 гг. - председатель-учредитель кооператива "Эрзрум".1996-2000 гг. - индивидуальный предприниматель.
2000-2004 гг. - заместитель исполнительного директора ГЗАО "Плодоовощ" г. Еревана.
2004-2006 гг. - советник Председателя Национального Собрания РА.
2007-2008 гг. - заместитель директора по координации строительных работ Европейского образовательного ЗАО.
2000-2005 гг. - заместитель председателя-учредителя Армянского союза малого предпринимательства, с 2005 года по сей день председатель вышеназванной общественной организации.
5 августа 2008 года избран депутатом Национального Собрания по пропорциональной избирательной системе от партии "Оринац Еркир" ("Страна Законности").