National Assembly of the Republic of Armenia | Official Web Page | www.parliament.amNational Assembly of the Republic of Armenia | Official Web Page | www.parliament.am
HOME | MAIL | SITEMAP
ArmenianRussianEnglishFrench
 
Հովհաննես Միշայի Սահակյան
Ընտրատարածք
Ծննդյան թիվ
25.02.1977
Կուսակցություն
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն (ՀՀԿ)
Խմբակցություն
Հանձնաժողովներ
21.01.2013 - 07.02.2013
Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողով  (Հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ)
07.03.2014 - 30.09.2014
Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողով  (Հանձնաժողովի նախագահ)
Անդամակցություն
Էլ. փոստ

Ծնվել է 1977թ. փետրվարի 25-ին քաղաք Սպիտակում:

1999-2001թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում:

1999թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը: Իրավաբան:

2002-2005թթ. ՀՀ բնապահպանության նախարարության նորմատիվամեթոդական վարչությունում աշխատել է առաջատար, ապա` գլխավոր մասնագետ: 2004-2005թթ. եղել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր hարկային պետական ծառայության պետի օգնական, 2005-2009թթ.` ՀՀ սոցիալական ապահովագրության պետական հիմնադրամի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, ապա` վերահսկողության վարչության պետ: 2006-2009թթ.` հիմնադրամի նախագահի տեղակալ:

2009-2012թթ.` ԱԺ պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: «Հայաստանի Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության քարտուղար:

2012թ. հունիսի 18-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել համամասնական ընտրակարգով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից:

Պարգեւատրվել է ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով (2003թ.) եւ հուշամեդալով (2006թ.), «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով (2008թ., ՊՆ), «Մխիթար Գոշ» մեդալով (2016թ.):

Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ:



ԱԺ Նախագահ  |  Պատգամավորներ|  ԱԺ խորհուրդ  |  Հանձնաժողովներ  |  Խմբակցություններ, խմբեր  |  Աշխատակազմ
Օրենսդրություն  |   Նախագծեր  |  Նիստեր  |   Լուրեր  |  Արտաքին հարաբերություններ   |  Գրադարան  |  Ընտրողների հետ կապեր  |  Հղումներ  |  RSS