Տիգրան Սերյոժայի Պարսիլյան
2006թ.` Տերնոպոլի պետական ժողովրդական ակադեմիայի Երեւանի մասնաճյուղի «Համակարգչային ցանցեր եւ ինֆորմացիայի պաշտպանություն» բաժինը՝ համակարգչային ինժեների որակավորմամբ:
2011թ. մասնակցել է Cisco միջազգային ակադեմիայի «CCNA Network Fundamentals» դասընթացներին եւ ստացել Cisco CCNA որակավորում:
2005 - 2010թթ. աշխատել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի հերթապահ ցանցային ադմինիստրատոր, այնուհետեւ՝ կապի, ավտոմատիկայի եւ հեռամեխանիկայի ծառայության առաջատար մասնագետ:
2005 - 2018 թթ.՝ «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի Գեղարվեստի դպրոցի համակարգչային սրահի ղեկավար, այնուհետեւ՝ ՏՏ ենթակառուցվածքի ղեկավար:
2017-2018թթ. համատեղությամբ աշխատել է «Մեր Տպարանը» ՍՊԸ-ում:
2018-2019թթ.՝ Արարատի մարզպետի խորհրդական, այնուհետեւ՝ մարզպետի տեղակալ: 2019-2023թթ.՝ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ավտոմատ կառավարման եւ տեղեկատվական համակարգերի վարչության պետ:
2013 թվականից «Քաղաքացիական պայմանագիր» քաղաքական միավորման հիմնադիր անդամ է, 2015 թվականից՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հիմնադիր անդամ:
2023թ. նոյեմբերի 13-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:

Born August 5, 1979 in Yerevan.
2000 - Graduated from the Faculty of Medical Cybernetics of State Engineering University of Armenia.
2006 - Department of the Yerevan branch of the Ternopil State People's Academy “Computer Networks and Information Protection” with the qualification of a computer engineer.
2011 - Participated in the “CCNA Network Fundamentals” training courses of the Cisco International Academy and received the Cisco CCNA qualification.
2005 - 2010 - Network Administrator on duty at “South Caucasian Railway” CJSC, then as a leading specialist in communication, automation and telemechanics service.
2005 - 2018 - Head of the computer hall of the School of Fine Arts of the “Mkhitar Sebasatsi” educational complex, then head of the IT infrastructure.
2017- 2018 - Simultaneously worked at “Mer Tparan” LLC.
2018 - 2019 - Advisor to the Governor of Ararat, then the deputy Governor of Ararat.
2019 - 2023 - Head of the Department for Automatic Management and Information Systems of the Republic of Armenia of the National Assembly.
Since 2013 - Founding Member of the “Civil Contract” political association.
Since 2015 - Founding Member of the “Civil Contract” party.
November 13, 2023 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “Civil Agreement” party.