Հանրային կրթության եւ արվեստի նախարարությունը որոշեց գումար հատկացնել  հայրենիքի համար զոհվածների հիշատակին հուշարձան կանգնեցնելու համար. «Մինիստրների խորհրդի մայիսի 26-ի որոշմամբ Հայաստանի մայրաքաղաքում Հայ ազատագրութեան հերոսների յիշատակին յուշարձան կանգնեցնելու նախագծի մրցանակաբաշխութեան համար յատկացւած է քսան եւ հինգ հազար րուբլի (25,000 ր): Մինիստրութիւնս այս մասին յայտարարելով ի գիտութիւն, խնդրում է բոլոր արւեստագետներին, որոնք կցանկանան մասնակցել այդ մրցանակաբաշխութեանը իրենց պատրաստի նախագծերը ուղարկեն մինիստրութեանս»:
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 7-ի նիստում Մխիթար Հայրապետյանի նախագահությամբ քննարկվեցին եւ դրական եզրակացություն ստացան երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացված ««Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Կի...

The Ministry of Public Education and Art made a decision to allocate money for installing a monument to the memory of the deceased for the Motherland: “By the decision of the Council of Minister of May 26, twenty-five thousand (25.000 rubles) is allocated for the awarding of the project for installing a monument to the memory of the Armenian liberation heroes. Announcing as a knowledge the Ministry asks all artists, who will wish to take part in awarding for sending their ready projects to the Ministry.”
At June 7 sitting of the RA NA RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport, moderated by Mkhitar Hayrapetyan the packages of the draft laws on Making Addendum to the RA Law on Licensing and on Cinematography and the enclosed presented ones were debated and endo...