ԱԺ պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանի, Վահագն Հովակիմյանի, Վիկտոր Ենգիբարյանի հեղինակած ««ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
Հիմնական զեկուցող Նիկոլայ Բաղդասարյանը նշեց, որ օրինագծի վերաբերյալ եղել են քննարկումներ Արդարադատության նախարարության ներկայացուցիչների հետ: Ընդունվել են նախարարության ներկայացրած բոլոր դիտարկումներն ու առաջարկները: Օրենքի նախագիծը միտված է ձերբակալման դրութներում որոշակիություններ մտցնելուն:
ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո բովանդակային փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Հարակից զեկուցող, ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Ատոմյանը, կարեւորելով ներկայացված օրենքի նախագիծը, գործընկերներին հորդորեց դրական եզրակացություն տալ:

The draft law on Amendments and Addenda to the RA Criminal Code authored by the NA deputies Nikolay Baghdasaryan, Vahagn Hovakimyan, Viktor Yengibaryan was debated in the second reading.
The key rapporteur Nikolay Baghdasaryan noted that there were debates on the bill with the representatives of the Ministry of Justice. The draft law is aimed at having some certainties in the arrest provisions.
According to the RA Deputy Minister of Justice Armen Hovhannisyan, after the adoption of the draft law it had not undergone changes in the content.
The co-speaker, the NA deputy Sergey Atomyan, highlighting the presented draft law urged his colleagues to endorse it.