Օգոստոսի 23-ին Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այցելեց Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոն:
Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի եւ կենտրոնի տնօրեն Հայկուհի Մինասյանի ուղեկցությամբ ԱԺ նախագահը շրջայց իրականացրեց՝ ծանոթանալով կենտրոնի գործունեությանը:
Կենտրոնում վերականգնողական բուժում ստացող տարբեր տարիների պատերազմների մասնակիցների հիմնական ցանկությունը լիարժեք ապաքինումն էր:
Արմեն Մուրադյանը նշեց, որ կենտրոնում բուժում ստացածներից շատերը սեփական կամքի ուժի եւ բուժանձնակազմի ամենօրյա ջանքերի շնորհիվ հրաժեշտ են տվել անվասայլակին, շատերն էլ՝ նորից քայլել են սովորել:
ԱԺ նախագահին հետաքրքրեց զինծառայողների համար նախատեսված գրադարանը, որը հարուստ էր նաեւ մասնագիտական գրականությամբ: ԱԺ նախագահը կարեւորեց կենտրոնի կողմից իրականացվող աշխատանքները՝ շեշտելով, որ կենտրոնում իմաստավորվել է «վերականգնողական» բառը՝ բուժելուն զուգահեռ ցանկացողներին նոր մասնագիտություն սովորեցնելով: Հրաժեշտ տալով հայրենիքի պաշտպաններին՝ ԱԺ նախագահը խոստացավ որոշ ժամանակ անց կրկին այցելել՝ տեսնելու այդ ընթացքում գրանցած հաջողությունները:

On August 23, the President of the National Assembly Alen Simonyan visited the Homeland Defender’s Rehabilitation Center.
Accompanied by the Chancellor of Yerevan State Medical University Armen Muradyan and the Director of the Center Haykuhi Minasyan, the NA President took a tour, getting acquainted with the activities of the Center.
The main desire of the participants of the wars of different years receiving rehabilitation treatment at the center was the full recovery.
Armen Muradyan noted that many of them who received treatment at the Center said farewell to the wheelchair due to their own will and the daily efforts of the medical staff, and many of the participants started to walk again.
The NA President was interested in the library designed for the soldiers which was also rich in professional literature. The NA President highlighted the works implemented by the Center, emphasizing that the word “rehabilitation” gained its meaning, teaching a new profession to those who want it in parallel with the treatment. Saying goodbye to the homeland defenders, the NA President promised to visit again after some time to see the successes achieved during that period.