Շնորհակալագրեր միջին եւ նախնական մասնագիտական կրթության բնագավառի աշխատակիցներին
Նոյեմբերի 12-ին Ազգային ժողովի նախագահի հյուրն էին միջին եւ նախնական մասնագիտական կրթության բնագավառի 30 աշխատակիցներ Երեւանից ու մարզերից: Արթուր Բաղդասարյանը, անդրադառնալով միջին մասնագիտական կրթության մասին օրենքի ընդունմանը, նշեց, որ նոր փուլ է սկսվում համակարգի վերականգնման ու զարգացման համար եւ համակարգի աշխատակիցների մարդկային ու մասնագիտական որակներով են նաեւ պայմանավորվածհաջողությունները: Խորհրդարանի նախագահը ընդգծեց, որ քաջատեղյակ է համակարգի խնդիրներին` ուսումնաօժանդակ նյութերով ապահովելու անհրաժեշտությանը, շենքերի անմխիթար վիճակին,կրթության բովանդակության ու դասագրքերի հետ կապված հարցերին եւ որ այդ խնդիրները Ազգային ժողովի ու իր ուշադրության կենտրոնում են:  Մասնավորապես` արտասահմանյան այցերի ժամանակ միշտ ուսումնասիրում է այլ երկրներում գործող համակարգերը եւ համագործակցության հնարավորությունները: Կարեւորելով միջին եւ նախնական մասնագիտակ ան կրթության ոլորտի աշխատակիցների երկարատեւ, բարեխիղճ ու մեծ նվիրումը` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը 30 աշխատակիցների հանձնեց Ազգային ժողովի պատվոգրերով ու դրական պարգեւ:
Իրենց աշխատանքի ու վաստակի բարձր գնահատականի համար շնորհակալություն հայտնելով` Երեւանից ու մարզերից եկած ուսուցիչներն ու դասախոսները, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ներկայացուցիչները խորհրդարանի նախագահին պատմեցին նաեւ իրենց կենսական խնդիրների մասին` կարեւորելով ընդունված օրենքը եւ համակարգի լիարժեք վերականգնումը` կրթության ու դաստիրակության առումով:

Letters of Thanks to General and Pre Specialized Education Sphere Employees
On November 12, 30 employees of general and pre-school specialized education sphere from Yerevan and marzes were the guests of the NA President. Artur Baghdasaryan touched upon the adoption of the law on general specialized education, noted that a new stage was begun for the restoration and development of the system, and the success is conditioned by the human and vocational qualities. The Parliament President stressed that he is well aware of the system problems, the necessity of providing educational materials and equipment, the sad state of the buildings, educational comprehension and the issues related to the textbooks and that those issues are in the center of the concern of the National Assembly. Especially during the foreign visits, always other countries’ functioning systems and cooperation possibilities are studied. Highlighting the long lasting, diligent and great devotion of the employees of general and pre-school specialized education, Artur Baghdasaryan handed over 30 employees with the diplomas of the National Assembly and monetary awards.
Thanking for the high appreciation of their work, the teachers and lecturers from Yerevan and marzes, the representatives of the RA Ministry of Education and Science, told the NA President about their vital problems, highlighting the adopted law and the full restoration of the system in the sense of education and upbringing.