Շնորհակալագրեր միջին եւ նախնական մասնագիտական կրթության բնագավառի աշխատակիցներին
Նոյեմբերի 12-ին Ազգային ժողովի նախագահի հյուրն էին միջին եւ նախնական մասնագիտական կրթության բնագավառի 30 աշխատակիցներ Երեւանից ու մարզերից: Արթուր Բաղդասարյանը, անդրադառնալով միջին մասնագիտական կրթության մասին օրենքի ընդունմանը, նշեց, որ նոր փուլ է սկսվում համակարգի վերականգնման ու զարգացման համար եւ համակարգի աշխատակիցների մարդկային ու մասնագիտական որակներով են նաեւ պայմանավորվածհաջողությունները: Խորհրդարանի նախագահը ընդգծեց, որ քաջատեղյակ է համակարգի խնդիրներին` ուսումնաօժանդակ նյութերով ապահովելու անհրաժեշտությանը, շենքերի անմխիթար վիճակին,կրթության բովանդակության ու դասագրքերի հետ կապված հարցերին եւ որ այդ խնդիրները Ազգային ժողովի ու իր ուշադրության կենտրոնում են:  Մասնավորապես` արտասահմանյան այցերի ժամանակ միշտ ուսումնասիրում է այլ երկրներում գործող համակարգերը եւ համագործակցության հնարավորությունները: Կարեւորելով միջին եւ նախնական մասնագիտակ ան կրթության ոլորտի աշխատակիցների երկարատեւ, բարեխիղճ ու մեծ նվիրումը` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը 30 աշխատակիցների հանձնեց Ազգային ժողովի պատվոգրերով ու դրական պարգեւ:
Իրենց աշխատանքի ու վաստակի բարձր գնահատականի համար շնորհակալություն հայտնելով` Երեւանից ու մարզերից եկած ուսուցիչներն ու դասախոսները, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության ներկայացուցիչները խորհրդարանի նախագահին պատմեցին նաեւ իրենց կենսական խնդիրների մասին` կարեւորելով ընդունված օրենքը եւ համակարգի լիարժեք վերականգնումը` կրթության ու դաստիրակության առումով:

Благодарность работникам сферы среднего и первоначального специального образования
12 ноября гостями Председателя НС были 30 работников сферы среднего и первоначального специального образования  из Еревана и областей. А.Багдасарян, обращаясь к принятию закона о среднем специальном образовании, отметил, что начинается новый этап для восстановления и развития системы и успехи обуславливаются также человеческими и профессиональными качествами работников системы. Председатель парламента подчеркнул, что хорошо знаком   с проблемами системы – необходимостью обеспечения учебно-вспомогательной литературой, плачевным состоянием зданий, вопросами, связанными с содержанием образования и учебников, и что эти проблемы в центре внимания НС и лично его. В частности, во время зарубежных визитов он всегда изучает действующие в других странах   системы и возможности сотрудничества. Отмечая   длительную, добросовестную и преданную деятельность работников сферы среднего и первоначального специального образования, Председатель НС А.Багдасарян вручил 30 работникам почетные грамоты и денежные премии.
Выразив благодарность за высокую оценку их труда и заслуг, прибывшие из Еревана и областей учителя и лекторы, представители Министерства образования и науки РА рассказали также о своих насущных проблемах, отмечая важность принятого закона и полноценного восстановления системы в плане образования и воспитания.