ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ նստաշրջանը Տիրանայում
Նոյեմբերի 23-ինԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայի Կոնֆերանսների կենտրոնում բացվեց ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ նստաշրջանը` Ալբանիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ, ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահ Ժոզեֆինա Տոպալիի ելույթով: Տիկին Տոպալին անդրադարձավ ՍԾՏՀ ԽՎ-ի անցած ճանապարհին եւ նշեց անելիքները`  կարեւորելով վեհաժողովի դերը Ս...
23.11.2005
Հայ-ալբանական քաղաքական համագործակցությունը զարգացման լավ երաշխիքներ ունի
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունեցին Ալբանիայի նախագահը, խորհրդարանի նախագահը,  վարչապետը: Ալբանիայի խորհրդարանի նախագահ Ժոզեֆինա Տոպալիի հետ առանձնազրույցի ժամանակ տիկին Տոպալին Աժ նախագահին իրազեկեց 2005-ի հուլիսին տեղի ունեցած...
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ լիագումար նիստում
ՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ՊԱՐՈՆ ՆԱԽԱԳԱՀՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆԵՐՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐՏԻԿՆԱՅՔ ԵՎ ՊԱՐՈՆԱՅՔԹույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ողջունել գլխավոր ասամբլեայի մասնակիցներին: Ինձ համար հատկապես հաճելի է մասնակցել ասամբլեային եւ ես ցանկանում եմ իմ շնորհակալություն հայտնել ՍԾ...

26-я сессия ПАЧЭС в Тиране
23 ноября выступлением председателя парламента Республики Албания, председателем ПАЧЭС Жозефины Топали в Центре конференций столицы Албании Тиране открылась 26-я сессия ПАЧЭС. Г-жа Топали обратилась к пройденному ПАЧЭС пути и отметила дальнейшие дела, подчеркнув роль ассамблеи в политической, социал...
23.11.2005
Армяно-албанское политическое сотрудничество имеет хорошие гарантии развития
В столице Албании Тиране делегацию НС РА, возглавляемую председателем НС РА Артуром Багдасаряном, приняли президент, председатель парламента, премьер-министр Албании.Во время личной беседы председатель парламента Албании Жозефина Топали рассказала  председателю НС РА о сформированном в итоге па...
Выступление Председателя НС Артура Багдасаряна на 26-ом пленарном заседании ПАЧЭС
Уважаемый Господин Председатель! Уважаемые коллеги! Участники сессии! Дамы и господа! Позвольте от имени Национального Собрания Республики Армения и лично от меня приветствовать участников Генеральной Ассамблеи. Мне особенно приятно участвовать в этом высоко значимом Собрании и хочу выразить свою бл...