ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ նստաշրջանը Տիրանայում
Նոյեմբերի 23-ինԱլբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայի Կոնֆերանսների կենտրոնում բացվեց ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ նստաշրջանը` Ալբանիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ, ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահ Ժոզեֆինա Տոպալիի ելույթով: Տիկին Տոպալին անդրադարձավ ՍԾՏՀ ԽՎ-ի անցած ճանապարհին եւ նշեց անելիքները`  կարեւորելով վեհաժողովի դերը Ս...
23.11.2005
Հայ-ալբանական քաղաքական համագործակցությունը զարգացման լավ երաշխիքներ ունի
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունեցին Ալբանիայի նախագահը, խորհրդարանի նախագահը,  վարչապետը: Ալբանիայի խորհրդարանի նախագահ Ժոզեֆինա Տոպալիի հետ առանձնազրույցի ժամանակ տիկին Տոպալին Աժ նախագահին իրազեկեց 2005-ի հուլիսին տեղի ունեցած...
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ 26-րդ լիագումար նիստում
ՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ՊԱՐՈՆ ՆԱԽԱԳԱՀՀԱՐԳԱՐԺԱՆ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐՆԵՐՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐՏԻԿՆԱՅՔ ԵՎ ՊԱՐՈՆԱՅՔԹույլ տվեք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ողջունել գլխավոր ասամբլեայի մասնակիցներին: Ինձ համար հատկապես հաճելի է մասնակցել ասամբլեային եւ ես ցանկանում եմ իմ շնորհակալություն հայտնել ՍԾ...

PABSEC 26th Session in Tirana
On November 23 in the Centre of Conferences of Tirana, capital of Albania, the PABSEC 26th session was opened with the speech of Josephina Topalli, Speaker of the Parliament of Albania, PABSEC President. Mrs. Topalli elaborated on the passed road of PABSEC and mentioned the works to be done, highlig...
23.11.2005
The Armenian-Albanian Political Cooperation Has Good Guarantees of Development
In Tirana, the capital of Albania, the delegation headed by RA NA Speaker Artur Baghdasaryan received the President of Albania, President of the Parliament and the Prime Minister.During the private talk with Josefina Topalli, the Speaker of the Albanian Parliament, Mrs. Topalli informed the NA Speak...
NA President Artur Baghdasaryan’s Speech at 26th PABSEC Plenary Session
Honorable Mr. President!Honorable Colleagues!Participants of the Session!Ladies and Gentlemen!Let me welcome the participants of the General Assembly in the name of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me. It’s especially pleasant for me to participate in the Assembly and ...