Նոյեմբերի 2-ին կայացել է ՀՀ ԱԺ տնտեսական ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որի ընթացքում Կառավարության ներկայացուցիչները բարձրաձայնել են իրենց ղեկավարած կառույցներին «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով նախատեսված միջոցները եւ իրականացվելիք ծրագրերը:
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը նշել է, որ կառույցի պահպանման ծախսերին կուղղվի 588 մլն դրամ, Շուռնուխ համայնքում նոր թաղամասի կառուցմանը՝ 420 մլն դրամ: Զեկուցողի տեղեկացմամբ՝ նոր թաղամասում կկառուցվի 13 բնակելի տուն, կբարեկարգվեն ճանապարհները:
Կոմիտեի կարողությունների զարգացման եւ տեխնիկական հագեցվածության ապահովման համար կհատկացվի 1 մլն 155 հազար դրամ. գումարով ձեռք կբերվեն նոր համակարգիչներ:
Արմեն Ղուլարյանը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին, որոնք վերաբերել են վթարային շենքերի վերակառուցման անհրաժեշտությանը, ներդրումների ներգրավման տեսանկյունից շինթույլտվությունների տրամադրման ընթացակարգի պարզեցմանն ու դյուրինացմանը եւ այլն:

2 ноября состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС по экономическим и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, на котором представители правительства озвучили средства и программы, которые предстоит реализовать возглавляемыми ими структурами по законопроекту “О Государственном бюджете РА на 2022 г.”.
Председатель Комитета по градостроительству А.Гуларян отметил, что на содержание структуры будет направлено 588 млн драмов. Он сообщил также о выделении 420   млн драмов общине Шурнух, где будет построен новый квартал, возведено 13 жилых домов,  благоустроены дороги.
На развитие мощностей и технического оснащения ведомства будет выделен 1 млн 155 тыс. драмов – эта сумма пойдет на приобретение новых компьютеров.
А.Гуларян ответил на вопросы депутатов, касающиеся необходимости реконструкции аварийных зданий, прояснения и упрощения   процедуры выдачи разрешений на строительство для привлечения инвестиций и т.д.