Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում առաջարկել է Տիգրան Հակոբյանի թեկնածությունը:
ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է ընտրության արդյունքները: 66 կողմ ձայնով Տիգրան Հակոբյանն ընտրվել է ՀՌՀ անդամի պաշտոնում: Ընտրությանը 107 պատգամավորից մասնակցել է 66-ը:
«ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 135-րդ հոդվածի 4-րդ մասի եւ «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքի 34-րդ հոդվածի 6-րդ մասի համաձայն՝ ԱԺ կողմից ընտրված ՀՌՀ անդամը պաշտոնը ստանձնելիս երդվել է:
«Ստանձնելով կարգավորող պետական մարմնի անդամի պարտականությունները՝ երդվում եմ հավատարիմ լինել Սահմանադրությանը եւ օրենքներին, պաշտպանել մարդու իրավունքները եւ հիմնարար ազատությունները, աջակցել քաղաքացիական հասարակության ձեւավորմանը՝ կարծիք ազատ արտահայտելու իրավունքի, տեղեկատվության ազատության եւ բազմակարծության ապահովման միջոցով: Երդվում եմ, որ պարտականություններս կկատարեմ անաչառ, առավելագույն բարեխղճությամբ եւ ազնվությամբ, կգործեմ հրապարակային, անկողմնակալության եւ արդարության սկզբունքով՝ անկախ որեւէ քաղաքական կամ տնտեսական շահից»,-նշել է Տիգրան Հակոբյանը:

Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта предложила кандидатуру Т.Акопяна в члены Комиссии по телевидению и радио (КТР).
Результаты выборов представил председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян. Т.Акопян избран членом КТР 66 голосами участвовавших в выборах из 107 депутатов НС.
Согласно ч.4 ст.135 закона “Регламент Национального Собрания” и ч.6 ст.34 закона “Об аудиовизуальных медиа” избранный парламентом член КТР при вступлении в должность приносит присягу.
“Принимая на себя обязанности члена регулирующего государственного органа, клянусь быть верным Конституции и законам, защищать права человека и основные свободы, содействовать формированию гражданского общества, обеспечивая право на свободное выражение мнений, свободу информацию и плюрализм. Клянусь, что буду выполнять свои обязанности беспристрастно, с максимальной добросовестностью и честностью, буду действовать гласно, по принципу беспристрастности и справедливости, независимо от какого-либо политического или экономического интереса", - заверил Т.Акопян.