Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1991 թ. սեպտեմբերի 21-ը Հայաստանի Հանրապետության անկախության միասնական երազանքի կատարման օրն է: Անկախության համար պայքարածները, նրանց սերունդները եւ անկախ Հայաստանում ծնվածներն անցել եւ անցնում ենք բազում փորձությունների միջով: Երախտիքի եւ շնորհակալության խոսքեր ենք հղում անկա...
Պետական այրերն այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Կառավարության անդամները, խորհրդարանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները սեպտեմբերի 21-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն: Նրանք ծաղիկներ են խոնարհել՝ հարգանքի տուրք մատուցելով հայրե...

Поздравление Председателя НС А.Симоняна с 31-й годовщиной независимости РА Дорогие соотечественники!21 сентября 1991 г. – день осуществления общей мечты о независимости Республики Армения.Сражавшиеся за независимость, их потомки и родившиеся в независимой Армении прошли и проходят через многие испытания.Признательность и благодарность нашим братьям и сестрам, преданным ид...
Государственные деятели посетили воинский пантеон «Ераблур» 21 сентября Председатель НС А.Симонян, Премьер-министр РА Н.Пашинян, Президент РА В.Хачатурян, члены правительства, депутаты парламентской фракции «Гражданский договор» посетили воинский пантеон «Ераблур». Они возложили цветы, отдав дань памяти бессмертным героям, павшим в защиту Родины, возложили в... |