Անհրաժեշտ է ունենալ կրթված եւ զարգացած հասարակություն՝ ապատեղեկատվության զոհ չդառնալու համար. ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Բաբկեն Թունյանը՝ փետրվարի 23-ին հանդիպելով խորհրդարանում շուրջ երկու շաբաթ փորձաշրջան անցնող ԳԱԱ, ԵՊՀ եւ Պետական կառավարման ակադեմիայի ուսանողներին:
Հանդիպման սկզբում պատգամավորն ուսանողներին ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի գործունեության մանրամասները, հանձնաժողովների կառուցվածքը եւ աշխատանքը, մասնավորապես, օրենքների մշակման գործընթացը՝ կարեւորելով օրենքների նախագծերի վերաբերյալ քննարկումները, քաղաքացիների հետ հանդիպումները: Նա խոսել է նաեւ պատգամավորների աշխատանքային օրակարգի մասին:
Բաբկեն Թունյանն անդրադարձել է խորհրդարանական դիվանագիտությանը՝ նշելով, որ այն շատ կարեւոր եւ միաժամանակ նուրբ  ու պատասխանատու աշխատանք է: Այս համատեքստում նա տեղեկացրել է, որ ԱԺ բարեկամական խմբերի անդամները եւ տարբեր միջազգային հարթակներում մեր երկիրը ներկայացնող պատվիրակության անդամներն առիթը բաց չեն  թողնում բարձրաձայնելու Հայաստանին եւ Լեռնային Ղարաբաղին   վերաբերող խնդիրները:
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահը պատասխանել է ուսանողների հարցերին: Անդրադառնալով մեր երկրի տնտեսական զարգացմանը՝ նա կարեւորել է տեղական արտադրանքն առավել մրցունակ դարձնելը:
Ուսանողները հետաքրքրվել են, թե որքանով է արդյունավետ նաեւ Հայաստանի համար ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ միջազգային կազմակերպություններին անդամակցելը:
Խոսելով հայ-թուրքական հարաբերություններից՝ Բաբկեն Թունյանը կարեւորել  է հարեւան պետությունների հետ հարաբերությունները եւ համագործակցությունը:
Բովանդակալից հանդիպման ավարտին պատգամավորն ուսանողներին հորդորել է իրենց ընտրած մասնագիտությունը ծառայեցնել մեր երկրի շահերին:
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը եւ պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը փետրվարի 23-ին հանդիպել են Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանսուա Ալֆոնսիին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները հանգամանորեն քննարկել են աշխարհաքաղաքական մարտահրավերներին եւ Հայաստան...

“Необходимо иметь образованное и развитое общество, чтобы не стать жертвой дезинформации”, - отметил депутат фракции "Гражданский договор”, заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян на встрече 23 февраля со студентами НАН, ЕГУ и Академии управления, проходящими двухнедельный испытательный срок в парламенте.
Депутат подробно представил студентам деятельность законодательного органа, структуру и работу комиссий, в частности, процесс разработки законопроектов, акцентировав внимание на обсуждении проектов, встречах с гражданами, коснулся рабочей повестки парламентариев.
Б.Тунян также затронул парламентскую дипломатию, отметив, что это очень важная и в то же время тонкая и ответственная работа. В этом контексте он сообщил, что члены дружбы НС и члены делегации, представляющие РА на различных международных площадках, не упускают возможности поднять вопросы, связанные с Арменией и Нагорным Карабахом.
Зампредседателя комиссии ответил на вопросы студентов. Говоря об экономическом развитии нашей страны, он подчеркнул важность повышения конкурентоспособности местной продукции.
Студентов интересовало, насколько эффективно для Армении членство в международных организациях ЕАЭС, ОДКБ.
Коснувшись армяно-турецких отношений, Б.Тунян особо выделил важность связей и сотрудничества с соседними государствами.
В завершение содержательной встречи депутат призвал студентов использовать избранную профессию для служения интересам нашей страны.