ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 24 հարց
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ փետրվարի 6-ին կայացել է ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ փետրվարի 7-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել են նաեւ հերթական նիստերի օր...
««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագծի ներկայացումը բխում է ԵԱՏՄ ապրանքային նշանների պայմանագրի 25-րդ հոդվածից, համաձայն որի` անդամ պետությունները սահմանում են Միության ապրանքային նշանների եւ Միության ապրանքների ծագմ...

В проекте повестки дня очередных заседаний НС – 24 вопроса
6 февраля состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Симонян.Обсуждены и утверждены проекты дополнений в повестку дня пятой сессии НС восьмого созыва и в повестку дня созываемых 7 февраля очередных заседаний. Также определены последовательность и продолжительность обсуждения повес...
“Представление проекта о внесении изменений и дополнений в закон “О государственной пошлине” исходит из ст.25 Соглашения о товарных знаках ЕАЭС, согласно которой государства-члены определяют регистрацию, правовую охрану и географические наименования товарных знаков Союза и наименования мест происхож...