Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղում առաջադրել էր Արմեն Դանիելյանի, Ռուբիկ Մխիթարյանի եւ Մանվել Շահվերդյանի թեկնածությունները:
ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, հունիսի 13-ի ԱԺ նիստում ներկայացնելով տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքները, նշել է, որ ԱԺ 107 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 70-ը: Քվեատուփում եղել է 70 քվեաթերթիկ: Անվավեր քվեաթերթիկներ չեն եղել:
70 կողմ ձայնով Ռուբիկ Մխիթարյանն ընտրվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածու:

The Supreme Judicial Council nominated Armen Danielyan, Rubik Mkhitaryan and Manvel Shahverdyan for the vacancy of the judge of the Judicial Staff of the Corruption Crime Investigation of the Anti-Corruption Chamber of the Court of Cassation.
At June 13 NA sitting, the Chairman of the RA NA Counting Commission Narek Babayan, presenting the results of the secret ballot noted that 70 NA deputies out of 107 took part in the voting. 70 ballot papers in the ballot box. There were no invalid ballot papers.
Rubik Mkhitaryan with 70 for was elected candidate for the judge of the Judicial Staff of the Corruption Crime Investigation of the Anti-Corruption Chamber of the Court of Cassation.