ՀՀ-ում եվրոպական ինտեգրման օրակարգի առաջամարտիկը Կառավարությունն ու իշխող մեծամասնությունն են. Արման Եղոյան
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովն արտախորհրդարանական չորս քաղաքական ուժերի առաջարկով հունիսի 21-ին հրավիրել է «Հայաստանի` Եվրոպական միությանն անդամակցության հայտ ներկայացնելու հարցով հանրաքվե անցկացնելու առաջարկի շուրջ» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: Ըստ հանձնաժողովի նախագահ Ա...
Պատրաստ ենք տարբեր ուղղություններով շարունակել խորացնել ՉԺՀ հետ առկա համագործակցությունը. Հակոբ Արշակյան
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 20-ին Պեկինում հանդիպել է Չինաստանի կոմկուսի կենտկոմի միջազգային վարչության նախարարի տեղակալ Չեն Ճոուի հետ: «ՀՀ արտաքին քաղաքականության դիվերսիֆիկացիայի շրջանակում Չինաստանն ունի առա...

Arman Yeghoyan: Vanguard of European integration agenda in RA is Government and ruling majority
On June 21, at the proposal of four extra-parliamentary political powers, the RA NA Standing Committee on European Integration convened parliamentary hearings on the topic of the Proposal to Hold a Referendum on Armenia's Application for Membership in the European Union.According to the Committee Ch...
Hakob Arshakyan: We are ready to continue in different directions deepening the cooperation existing with PRC
On June 20, the delegation led by the RA NA Vice President, the Head of the Armenia-China Friendship Group Hakob Arshakyan met with the Vice Minister of the International Department of the Central Committee of the Communist Party of China Chen Zhou in Beijing.“Within the framework of the RA foreign ...