Երեք երկրների խորհրդարանների նախագահներ շնորհավորել են Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահին
Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին շնորհավորել են Իտալիայի, Իսպանիայի, Շվեյցարիայի խորհրդարանների նախագահները:
Իտալիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ռենատո Սկի‎ֆիանին իր եւ Սենատի անունից ամենաջերմ շնորհավորանքներն է հղել Հովիկ Աբրահամյանին` Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ եւ հաջողություններ է մաղթել պաշտոնավարման ընթացքում:
Իսպանիայի Սենատի նախագահ Խավիեր Ռոխո Գարսիան   իր եւ Սենատի անունից շնորհավորելով Հովիկ Աբրահամյանին` Ազգային ժողովի նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու առիթով` ցանկություն է հայտնել ընդլայնել երկու երկրների խորհրդարանների գործունեության մասին տեղեկացվածությունը եւ խորացնել հիանալի երկկողմ  հարաբերությունները, որ արդեն իսկ գոյություն ունեն երկու պետությունների միջեւ:
Շվեյցարական Համադաշնության Ազգային Խորհրդի նախագահ Անդրե Բյունյոնը շնորհավորական ուղերձում, արձանագրելով երկու երկրների սերտ հարաբերությունները, վստահություն է հայտնել, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը իր կարեւոր դերակատարությունը կունենա դրանք ավելի խորացնելու գործում` հատկապես խորհրդարանական մակարդակով: Պարոն Բյունյոնը ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Շվեյցարիա:
07.11.2008
Նոյեմբերի 7-ին ԱԺ փոխնախագահ Հրայր Կարապետյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    նոյեմբերի  10-13-ի   ԱԺ չորսօրյա...
Նոյեմբերի 7-ին` հերթական քառօրյայից առաջ, նիստեր գումարեցին Աժ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Հոգեբուժական օգնության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: Առ...

Presidents of the Parliaments of Three Countries Congratulate the President of the National Assembly of the Republic of Armenia
On the occasion of the election in the post of the NA President, the Presidents of the parliaments of Italy, Spain and Switzerland congratulated Mr Hovik Abrahamyan.
President of the Senate of the Republic of Italy Mr Renato Schifani sent warmest congratulations on behalf of him and the Senate to Mr Hovik Abrahamyan on the election as President of the National Assembly and wished him success during his tenure.
President of the Senate of Spain Mr Javier Rojo Garcia congratulated Mr Hovik Abrahamyan on behalf of him and the Senate on his election in the high and responsible post, as President of the National Assembly, and expressed wish to expand the awareness on the activity of the parliaments of the two countries and deepen the wonderful bilateral relations that already existed between two states.
President of the National Council of the Swiss Confederation Mr André Bugnon in his congratulatory message recorded the close ties of the two countries and expressed confidence that NA President Mr Hovik Abrahamyan would have his important role in more deepening them especially at the level of parliaments. Mr Bugnon invited the NA President Mr Hovik Abrahamyan to Switzerland with an official visit.
07.11.2008
On November 7 the working consultation presided over by the Vice Speaker of the National Assembly Mr. Hrayr Karapetyan was held. During the consultation the decision on making addenda on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft laws of Novembe...