Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարը խորհրդարանում
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին: Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  կարեւորելով Եվրամիություն-Աժ համագործակցությունը, հավաստիացրեց  դեսպանին, որ խորհրդարանը մեծապես շահագրգված է փոխշահա...
28.11.2008
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    դեկտեմբերի 1- 4-ի   ԱԺ չորսօրյա նիստ...
Նոյեմբերի 28-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը;ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավորներ  Արա Բաբլոյանի, Մկրտիչ Մինասյանի, Կարեն Ավագյանի, Մխիթար Վարագյանի, Արմեն Մարտիրոսյանի, Ռուբիկ Հարությունյան...
Նոյեմբերի  28-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի հերթական նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ: Նիստի սկզբում պարոն Նիկոյանը տեղեկացրեց, որ նոյեմբերի 27-...

Глава делегации Еврокомиссии в НС
28 ноября Председатель НС РА О.Абраамян принял руководителя делегации Еврокомиссии в Армении, посла Рауля де Люценбергера.Председатель НС РА О.Абраамян, подчеркнув важность сотрудничества Евросоюз - Национальное Собрание, заверил посла, что парламент весьма заинтересован во взаимовыгодном углублении...
28.11.2008
28 ноября под председательством  Председателя НС РА О.Абраамяна  состоялось рабочее совещание НС,  на  котором обсуждались  проект  решения о внесении дополнений в повестку дня четвертой сессии НС четвертого созыва и проекты повесток дня  четырехдневных  засед...
28 ноября состоялось очередное заседание Временной комиссии НС по изучению происшедших в Ереване 1-2 марта событий и их причин под руководством председателя комиссии С.Никояна.В начале заседания г-н Никоян сообщил, что на рабочее совещание комиссии 27 ноября приглашен подполковник внутренних войск...