Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարը խորհրդարանում
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին: Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  կարեւորելով Եվրամիություն-Աժ համագործակցությունը, հավաստիացրեց  դեսպանին, որ խորհրդարանը մեծապես շահագրգված է փոխշահա...
28.11.2008
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    դեկտեմբերի 1- 4-ի   ԱԺ չորսօրյա նիստ...
Նոյեմբերի 28-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը;ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավորներ  Արա Բաբլոյանի, Մկրտիչ Մինասյանի, Կարեն Ավագյանի, Մխիթար Վարագյանի, Արմեն Մարտիրոսյանի, Ռուբիկ Հարությունյան...
Նոյեմբերի  28-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի հերթական նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ: Նիստի սկզբում պարոն Նիկոյանը տեղեկացրեց, որ նոյեմբերի 27-...

Head of the Delegation of the European Commission in the Parliament
On November 28 RA NA President Mr. Hovik Abrahamyan received the head of delegation of the European Commission in Armenia Ambassador Mr. Raul de Lutzenberger.NA President Mr. Hovik Abrahamyan highlighted the European Union-National Assembly cooperation, assured the Ambassador that the parliament was...
28.11.2008
On November 28 the working consultation presided over by the Speaker of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan was held. During the consultation the decision on making addenda on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft laws of December 1-...
Sitting of the Ad-hoc Committee of the National Assembly
On November 28 the sitting of the Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held, presided by the Committee Chairman Mr Samvel Nikoyan.At the beginning of the sitting Mr Nikoyan said that on November 27 the lieutenant colonel of the Internal...