Նոյեմբերի  28-ին տեղի ունեցավ 2008թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի հերթական նիստը` հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ:
Նիստի սկզբում պարոն Նիկոյանը տեղեկացրեց, որ նոյեմբերի 27-ին  հանձնաժողովի աշխատանքային խորհրդակցությանը հրավիրվել է ներքին զորքերի փոխգնդապետ Արթուր Սիրեկանյանը եւ մանրամասներ է ներկայացրել  մարտի 1-2-ին ոստիկանության կողմից հատուկ միջոցների կիրառման վերաբերյալ: Պարոն Նիկոյանի խոսքով` հետաքրքրող բոլոր հարցերի պատասխանները հանձնաժողովը չի ստացել, ուստի այս հարցին նորից անդրադարձ կկատարվի:
Անդրադառնալով օրակարգի երկրորդ հարցին, պարոն Նիկոյանը նշեց, որ Հայաստանի վեց քաղաքացիներ հանձնաժողովին  մարտի 1-2-ի իրադարձություններին վերաբերող տեսանյութ են տրամադրել` կից գրությամբ: Գրության մեջ նշված է, որ ուղարկելով փաստերը, իրենք հույս ունեն, որ հանձնաժողովը  կպարտադրի իրավապահներին տեսանյությում առկա ապացույցները դարձնել քննարկման առարկա եւ հասանելի` ժողովրդին: Պարոն Նիկոյանը  նշեց, որ հանձնաժողովը միեւնույն սկզբունքով է վերաբերվում տրամադրված բոլոր նյութերին եւ նպատակարմար է համարում ստացված  տեսանյութը նույնպես քննարկել: Տեսաերիզում հիմնականում դրվագներ էին մարտի 1-2-ի իրադարձություններից եւ ընդդիմության ղեկավարների` մասնավորապես  Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի, Ալեքսանդր Արզումանյանի, Նիկոլ Փաշինյանի, Արարատ Զուրաբյանի  եւ Սուրեն Սիրունյանի հեռախոսազրույցների գաղտնալսումները, որոնք արվել էին մարտի 1-ին եւ 2-ին:
Որոշվեց տեսանյութի քննարկումը  կազմակերպել գաղտնալսված բոլոր հեռախոսազրույցները լսելուց հետո, առաջարկվեց հրավիրել նաեւ ընդդիմության ղեկավարներին:
28.11.2008
Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավարը խորհրդարանում
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերին: Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  կարեւորելով Եվրամիություն-Աժ համագործակցությունը, հավաստիացրեց  դեսպանին, որ խորհրդարանը մեծապես շահագրգված է փոխշահա...
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի  նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    դեկտեմբերի 1- 4-ի   ԱԺ չորսօրյա նիստ...
Նոյեմբերի 28-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը;ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Արա Բաբլոյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավորներ  Արա Բաբլոյանի, Մկրտիչ Մինասյանի, Կարեն Ավագյանի, Մխիթար Վարագյանի, Արմեն Մարտիրոսյանի, Ռուբիկ Հարությունյան...

Sitting of the Ad-hoc Committee of the National Assembly
On November 28 the sitting of the Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held, presided by the Committee Chairman Mr Samvel Nikoyan.
At the beginning of the sitting Mr Nikoyan said that on November 27 the lieutenant colonel of the Internal Troops Mr Artur Sirekanyan was invited. He gave details about the use of the special means by the police on March 1-2. In Mr Nikoyan’s word, the committee hasn’t received answers to all concerning questions, so they will touch upon this question.
Referring to the second issue of the agenda Mr Nikoyan noted that six citizens of Armenia provided a video material to the committee concerning the March 1-2 events, with enclosed document, where it said that by sending the facts they hoped that the committee would make the law-enforcement bodies to have the existing proof in the video material a subject of discussion and accessible to the people. Mr Nikoyan noted that the committee referred to the provided all materials with the same principle and considered expedient to discuss the received video material, too. There were mainly episodes from the March 1-2 events in the videocassette, and the phone tappings of the opposition leaders, in particular Mr Levon Ter-Petrosyan, Mr Alexander Arzumanyan, Mr Nikol Pashinyan and Mr Suren Sirunyan, which were done on March 1-2.
It was decided to organize a discussion after listening to all phone tappings, and it was proposed to invite the opposition leaders, too.
28.11.2008
Head of the Delegation of the European Commission in the Parliament
On November 28 RA NA President Mr. Hovik Abrahamyan received the head of delegation of the European Commission in Armenia Ambassador Mr. Raul de Lutzenberger.NA President Mr. Hovik Abrahamyan highlighted the European Union-National Assembly cooperation, assured the Ambassador that the parliament was...
On November 28 the working consultation presided over by the Speaker of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan was held. During the consultation the decision on making addenda on the agenda of the fourth session of the National Assembly of the fourth convocation and the draft laws of December 1-...