ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Երեւանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարին
Փետրվարի 5-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Երեւանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինոսին:
Զրուցակիցները բարձր գնահատեցին ՀՀ ԱԺ եւ ԵԱՀԿ Երեւանի գրասենյակի համագործակցությունը եւ գոհունակությամբ արձանագրեցին, որ նախորդ տարվա ընթացքում հաջողությամբ իրականացվեցին 2009թ. ապրիլի 15-ի ՀՀ ԱԺ եւ ԵԱՀԿ Երեւանի գրասենյակի միջեւ կնքված Համագործակցության հուշագրով նախատեսված բոլոր միջոցառումները: Հաշվի առնելով այդ հանգամանքը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկեց ամփոփել 2010թ. համար նախատեսված համագործակցության ծրագրերը եւ շարունակել համատեղ սերտ աշխատանքը ՀՀ ԱԺ մասնագիտական կարողությունների զարգացման բնագավառում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաեւ քննարկեցին եվրոպական չափանիշների համաձայն ՀՀ օրենսդրությունը կատարելագործելու հարցը:

Председатель НС РА О.Абраамян принял главу Ереванского офиса ОБСЕ
Собеседники высоко оценили сотрудничество НС РА и Ереванского офиса ОБСЕ и с удовлетворением отметили, что в истекшем году успешно были реализованы все мероприятия,   намеченные   Меморандумом о сотрудничестве, подписанным  15 апреля 2009 г. между НС РА и Ереванским офисом ОБСЕ. Учитывая это, Председатель НС РА О.Абраамян предложил обобщить предусмотренные на 2010 г. программы сотрудничества и продолжить тесную работу в сфере развития профессиональных возможностей НС РА.
В ходе встречи стороны обсудили также вопросы совершенствования законодательства РА в соответствии с европейскими критериями.