ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը ապրիլի 9-ին ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն շրջանակներում խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ խոսել Մեծ Բրիտանիայի ընտրություններից հետո նոր ձեւավորվելիք խորհրդարանի եւ ՀՀ ԱԺ-ի միջեւ կապերի զարգացումից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին, ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը եւ դրանում Ադրբեջանի ոչ կառուցողական ու սպառնալից գործողություններին, տարածաշրջանային մի շարք խնդիրներին, ինչպես նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

9 апреля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Кэтрин Лич.
Собеседники обсудили в рамках Армения – ЕС вопросы развития парламентских отношений, а также говорили о развитии связей между НС РА и новоформируемым после выборов в Великобритании парламентом.
В ходе встречи затронуты темы мероприятий к 100-й годовщине Геноцида армян, мирного урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы и в связи этим неконструктивных и угрожающих действий Азербайджана, ряд региональных проблем, а также другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.