Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղար Սարգիս Շահինյանին:
Միջոցառմանը մասնակցել են ԱԺ Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, խմբի անդամներ եւ Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Գասսերը:
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, հանձնելով պարգեւը եւ շնորհավորելով Սարգիս Շահինյանին, բարձր է գնահատել նրա պետականանպաստ եւ հայանպաստ գործունեությունը: Տիկին Նաղդալյանը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ պարոն Շահինյանն իր զգալի ներդրումն է ունենում երկու պետությունների, խորհրդարանների եւ ժողովուրդների միջեւ կապերի առավել ամրապնդման գործում:
Սարգիս Շահինյանը շնորհակալություն է հայտնել բարձր պարգեւի համար եւ նշել, որ այսուհետ եւս շարունակելու է իր գործուն աջակցությունն ունենալ հայ-շվեյցարական բարեկամական կապերի ամրապնդման հարցում:

Hermine Naghdalyan Hands NA Medal of Honour to the General Secretary of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group
On May 6, according to April 18 Order of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan handed the RA NA Medal of Honour to the General Secretary of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group Sargis Shahinian for his pro-Armenian activities and the significant contribution to the strengthening of the inter-parliamentary friendship relations.
The Head of the NA Armenia-Switzerland Friendship Group Ara Babloyan, the members of the Group and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Armenia Lukas Gasser took part in the event.
Handing the award to Sargis Shahinian and congratulating him the Deputy Speaker of the RA National Assembly Hermine Naghdalyan highly assessed his pro-state and pro-Armenian activities. Mrs Naghdalyan has underlined with satisfaction that Mr Shahinian has significant contribution to more strengthening of the ties between the two states, parliaments and peoples.
Sargis Shahinian thanked the NA Deputy Speaker for the high award and noted that from now on he would carry on his practical support to strengthening of the Armenian-Swiss friendly ties.