Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղար Սարգիս Շահինյանին:
Միջոցառմանը մասնակցել են ԱԺ Հայաստան-Շվեյցարիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, խմբի անդամներ եւ Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Գասսերը:
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, հանձնելով պարգեւը եւ շնորհավորելով Սարգիս Շահինյանին, բարձր է գնահատել նրա պետականանպաստ եւ հայանպաստ գործունեությունը: Տիկին Նաղդալյանը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ պարոն Շահինյանն իր զգալի ներդրումն է ունենում երկու պետությունների, խորհրդարանների եւ ժողովուրդների միջեւ կապերի առավել ամրապնդման գործում:
Սարգիս Շահինյանը շնորհակալություն է հայտնել բարձր պարգեւի համար եւ նշել, որ այսուհետ եւս շարունակելու է իր գործուն աջակցությունն ունենալ հայ-շվեյցարական բարեկամական կապերի ամրապնդման հարցում:

Э.Нагдалян вручила Почетную медаль НС генеральному секретарю парламентской группы дружбы Швейцария – Армения
6 мая, согласно распоряжению Председателя НС Г.Саакяна от 18 апреля, за развернутую проармянскую деятельность и значительный вклад в укрепление межпарламентских дружественных связей вице-спикер НС Э.Нагдалян вручила Почетную медаль НС генеральному секретарю парламентской группы дружбы Швейцария – Армения   С.Шагиняну.
В мероприятии приняли участие руководитель парламентской группы дружбы   Армения   – Швейцария А.Баблоян, члены группы, а также Чрезвычайный и Полномочный посол Швейцарской Конфедерции в РА Лукас Гассер.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян, вручая награду и поздравляя С.Шагиняна, высоко оценила его деятельность в интересах армянского государства. Она с удовлетворением подчеркнула, что г-н Шагинян вносит существенный вклад в укрепление связей между парламентами и народами РА и Швейцарии.
С.Шагинян поблагодарил за высокую награду и отметил, что и впредь будет всемерно содействовать упрочению армяно-швейцарских дружественных связей.