ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը մայիսի 17-ին հանդիպել է Եվրոպայում Անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ) ընտրական հարցերի վարչության ղեկավար Ալեքսանդր Շլիկի ե...
Մայիսի 17-ին Ազգային ժողով են այցելել Հարվարդի համալսարանի Ջոն Քենեդիի կառավարման դպրոցի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը: Այցի նպատակն է ծանոթանալ մեր երկրում տեղի ունեցող բարեփոխումներին, զարգացումներին, ստանալ քաղաքական օրակարգային որո...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մշտական եւ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովների նիստերին մասնակցելու համար 2019 թ. մայիսի 19-25-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը:«Տարածաշրջանային անվտանգության քաղաքական-ռազմակա...
Գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստ
Մայիսի 17-ին Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկել են «Դիվանագիտական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բիշքեկ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով մայիսի 19-20-ը կլինի Ղրղզստանի Հանրապետությունում: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...

17 мая председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданян встретился с главой департамента по выборам БДИПЧ/ОБСЕ Александром Шлыком и советником по выборам БДИПЧ/ОБСЕ Алексеем Громовым. Обсужден доклад мониторинговой миссии на внеочередных выборах НС РА...
17 мая НС посетили  студенты Школы управления Джона Кеннеди Гарвардского университета, с которыми встретился депутат фракции “Мой шаг” А.Даниелян. Цель визита – ознакомиться с проводимыми в Армении реформами и развитиями, получить ответы на вопросы по некоторым приоритетам политической повестки...
Заседание Постоянной комиссии НС по внешним связям
17 мая  состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством Р.Рубиняна. Депутаты обсудили в первом чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон РА “О дипломатической службе”. По повестке заседания выступили  основной докладчик, заместите...
Делегация во главе с А.Мирзояном отбывает в Бишкек
19-20 мая делегация во главе с А.Мирзояном будет находиться в Кыргызской  Республике – для участия в выездном заседании  Совета ПА ОДКБ.  В составе делегации – вице-спикер НС А.Симонян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности А.Кочарян. В рамках визита ...