Ֆրանսիացի խորհրդարանականները եղան Ֆրանսիական համալսարանում
Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցի շրջանակում ապրիլի 25-ին այցելեց Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան: Պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների հետ հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում: Ժերար Լարշեն ծանոթացավ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման առանձնահատկո...
Ապրիլի 25-ին Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվեց  Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանում: Հյուրերը շրջեցին հին ձեռագրերի պահման սրահներում, ծանոթացան բ...
Ապրիլի 24-ին Հայաստանում էին մի շարք երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու նպատակով Հայաստան են ժամանել մի շարք երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ: Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելեցին ու ծաղիկներ խոնարհեցին Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Պետական դումայի, ինչպես նաեւ Դաշնության խորհրդի պատգամավորները,Կենտրոնամերիկյան խորհր...
Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում կկայանա Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի առցանց տեղի ունեցած լիագումար նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ...

Парламентарии посетили Французский университет
25 апреля делегация во главе с председателем Сената Франции Жераром Ларше в рамках официального визита посетила Французский университет Армении.Встреча с профессорско-преподавательским составом и студентами прошла в теплой атмосфере. Жерар Ларше ознакомился с особенностями организации учебного проце...
25 апреля делегация во главе с председателем Сената Франции Жераром Ларше в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданяна посетила Матенадаран им. Месропа Маштоца. Гости ознакомились с коллекциями уникальных и старинных рукописей, историей армянско...
Почтить память жертв Геноцида армян в Армению прибыли делегации парламентов ряда стран.Мемориал Цицернакаберд посетили и возложили цветы делегация депутатов Государственной Думы и Совета Федерации РФ, делегация во главе со спикером Центральноамериканского парламента Каролиной Фернандес....