Ֆրանսիացի խորհրդարանականները եղան Ֆրանսիական համալսարանում
Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցի շրջանակում ապրիլի 25-ին այցելեց Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան: Պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների հետ հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում: Ժերար Լարշեն ծանոթացավ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման առանձնահատկո...
Ապրիլի 25-ին Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվեց  Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանում: Հյուրերը շրջեցին հին ձեռագրերի պահման սրահներում, ծանոթացան բ...
Ապրիլի 24-ին Հայաստանում էին մի շարք երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ
Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու նպատակով Հայաստան են ժամանել մի շարք երկրների խորհրդարանների պատվիրակություններ: Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելեցին ու ծաղիկներ խոնարհեցին Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Պետական դումայի, ինչպես նաեւ Դաշնության խորհրդի պատգամավորները,Կենտրոնամերիկյան խորհր...
Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում կկայանա Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի առցանց տեղի ունեցած լիագումար նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ...

French Parliamentarians are in French University
On April 25, within the framework of the official visit, the delegation led by the President of the Senate of France Gérard Larcher accompanied by the President of the RA National Assembly visited the French University in Armenia.The meeting with the professors and lecturers and the students was hel...
On April 25, the delegation led by the President of the Senate of France Gérard Larcher accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan was hosted in Mesrop Mashtots Matenadaran. The guests took a tour in the halls of the old manuscripts and got...
Delegations of parliaments of a number of countries arrived in Armenia to pay tribute to the memory of the Armenian Genocide victims.The members of the State Duma of the Federal Assembly, as well as the Federation Council of Russia, the delegation led by the President of the Central American Parliam...