ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը փետրվարի 27-ին  հրավիրել էր խորհրդարանական լսումներ «Ճանապարհային երթեւեկության արդի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» խորագրով: Լսումները վարել է խմբակցության անդամ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը: Բացման  խոսքում  Վահե Էնֆիաջյանը նշ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ խորհրդարանում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել աշխատաժողով՝ «Պետություն-մասնավոր գործընկերություն օրենսդրության ընթացակարգերը  եւ միջազգային փորձը»  թեմայով, որին մասնակցել են ներկայացուցիչներ...
Փետրվարի 27-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանի ներկայացմամբ` առաջին ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել  Կառավարության հեղինակած «Հայաստանի...
Փետրվարի 27-ին մեկնարկել է ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ԵԱՀԿ աջակցությամբ ստեղծված Անվտանգության ոլորտի ժողովրդավարական վերահսկողության ազգային հարթակի աշխատանքը, որին մասնակցել են պատգամավորներ, պետական գերատեսչությունների, ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունների ե...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 27-ին հանդիպել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ու ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիագովը: ՀՀ ԱԺ փո...
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հրավիրած խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հրավիրած՝ «Ճանապարհային երթեւեկության արդի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» խորագրով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

27 февраля фракция ППА созвала парламентские слушания “Актуальные проблемы дорожного движения и пути их решения”. Слушания вел член парламентской фракции ППА, вице-спикер НС В.Энфиаджян, в своем вступительном слове отметивший важность созыва слушаний по волнующей общество актуальной теме.По повестке...
27 февраля по инициативе Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам и при содействии Азиатского банка развития (АDB) в парламенте состоялся семинар на тему “Законодательные процедуры  государственно-частного партнерства и международный опыт”, в котором приняли участие представители и эксп...
27 февраля состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна.Депутатами обсуждены в различных чтениях пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об актах гражданского состояния”, Гражданский кодекс РА, Уголовный коде...
27 февраля стартовала работа созданной при содействии ОБСЕ  Национальной платформы демократического контроля безопасности Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности, в которой приняли участие депутаты, представители государственных ведомств, дипломатических миссий в РА и гражданс...
Вице-спикер НС А.Симонян встретился с Генеральным секретарем ОДКБ
27 февраля вице-спикер НС А.Симонян встретился с Генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем, находящимся в Армении с рабочим визитом. На встрече присутствовали заместитель министра иностранных дел РА Ш.Кочарян и представитель Армении в ОДКБ В.Биягов.Вице-спикер НС поздравил С.Зася с назначением Г...