ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը փետրվարի 27-ին  հրավիրել էր խորհրդարանական լսումներ «Ճանապարհային երթեւեկության արդի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» խորագրով: Լսումները վարել է խմբակցության անդամ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանը: Բացման  խոսքում  Վահե Էնֆիաջյանը նշ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ եւ Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ խորհրդարանում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել աշխատաժողով՝ «Պետություն-մասնավոր գործընկերություն օրենսդրության ընթացակարգերը  եւ միջազգային փորձը»  թեմայով, որին մասնակցել են ներկայացուցիչներ...
Փետրվարի 27-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանի ներկայացմամբ` առաջին ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել  Կառավարության հեղինակած «Հայաստանի...
Փետրվարի 27-ին մեկնարկել է ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ԵԱՀԿ աջակցությամբ ստեղծված Անվտանգության ոլորտի ժողովրդավարական վերահսկողության ազգային հարթակի աշխատանքը, որին մասնակցել են պատգամավորներ, պետական գերատեսչությունների, ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունների ե...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը փետրվարի 27-ին հանդիպել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանն ու ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի ներկայացուցիչ Վիկտոր Բիագովը: ՀՀ ԱԺ փո...
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հրավիրած խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության հրավիրած՝ «Ճանապարհային երթեւեկության արդի հիմնախնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» խորագրով խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

On February 27, the RA NA Prosperous Armenia Faction convened parliamentary hearings entitled The Modern Problems of Road Traffic and Ways of Their Solution.The Member of the Faction, the RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan conducted the hearings.In his opening remarks Vahe Enfiajyan noted that the ...
On February 27, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs and with the support of the Asian Development Bank in the parliament a workshop was held on the theme The Procedures of the Public-Private Partnership (PPP) Legislation and the International Experience, where repre...
On February 27, the regular sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held.As the RA Deputy Minister of Justice Kristine Grigoryan presented, the bill on Ratifying the Treaty on Handing Over between the Republic of Armenia and the People's...
On February 27, the work of the national platform of democratic oversight of security sector created by the OSCE support of the NA Standing Committee on Defense and Security launched, where deputies, representatives of the state departments, the diplomatic missions and the civil society in the RA to...
RA NA Vice President Alen Simonyan Meets with CSTO Secretary General
On February 27, the RA NA Vice President Alen Simonyan met with the CSTO Secretary General Stanislav Zas being in the Republic of Armenia on a working visit. The RA Deputy Minister of Foreign Affairs Shavarsh Kocharyan and the Representative of Armenia to the CSTO Viktor Biyagov attended the meeting...