ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ուղերձը Հանրապետության տոնի առթիվ
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1918-ի այս օրերին հայ ժողովուրդը, հյուծված ցեղասպանությունից, սովից, համաճարակներից, լքված դաշնակիցների կողմից, դուրս եկավ ամենաիսկական կենաց-մահու կռվի եւ անհավատալի սխրանք գործելով Սարդարապատում, Բաշ-Ապարանում եւ Ղարաքիլիսայում՝ կանգնեցրեց թուրքական զորքերի առաջխաղացումը: Ա...
Նշվել է Հանրապետության տոնը. խորհրդարանականները մասնակցել են Սարդարապատում կայացած տոնական միջոցառումներին
101 տարի է անցել Ղարաքիլիսայի, Բաշ Ապարանի ու Սարդարապատի ճակատամարտերից, որտեղ վճռվեց մեր ժողովրդի ճակատագիրն ու ծնվեց Հայաստանի առաջին հանրապետությունը: Հանրապետության տոնի առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քա...

Поздравление Председателя НС А.Мирзояна с праздником Независимости
“Дорогие соотечественники, в эти дни 1918-го армянский народ, истощенный от геноцида, голода, эпидемий, покинутый союзниками, вышел на самый настоящий бой не на жизнь, а насмерть, и, совершив невероятный подвиг в Сардарапате, Баш-Апаране и Каракилисе, остановил продвижение турецких войск. В результа...
Отмечен праздник Независимости: парламентарии участвовали в мероприятиях в Сардарапате
28 мая в честь праздника Независимости, ознаменовавшего 101-ю годовщину судьбоносных боев в Сардарапате, Баш-Апаране и Каракилисе и рождения Первой Республики Армения Председатель НС А.Мирзоян, вице-спикер НС А.Симонян, депутаты НС, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Т.Галстян, сотрудник...