ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի ուղերձը Հանրապետության տոնի առթիվ
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, 1918-ի այս օրերին հայ ժողովուրդը, հյուծված ցեղասպանությունից, սովից, համաճարակներից, լքված դաշնակիցների կողմից, դուրս եկավ ամենաիսկական կենաց-մահու կռվի եւ անհավատալի սխրանք գործելով Սարդարապատում, Բաշ-Ապարանում եւ Ղարաքիլիսայում՝ կանգնեցրեց թուրքական զորքերի առաջխաղացումը: Ա...
Նշվել է Հանրապետության տոնը. խորհրդարանականները մասնակցել են Սարդարապատում կայացած տոնական միջոցառումներին
101 տարի է անցել Ղարաքիլիսայի, Բաշ Ապարանի ու Սարդարապատի ճակատամարտերից, որտեղ վճռվեց մեր ժողովրդի ճակատագիրն ու ծնվեց Հայաստանի առաջին հանրապետությունը: Հանրապետության տոնի առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քա...

“Dear compatriots, in these days of 1918 the Armenian people, impoverished by the genocide, hunger, epidemics, abandoned by the allies, coming out for a most real battle between life and death and unbelievable heroic deed in Sardarapat, Bash-Aparan and Gharakilisa and stopped the Turkish troops’ adv...
Republic Day Celebrated: Parliamentarians Take Part in Festive Events Held in Sardarapat
101 years passed from the battles of Gharakilisa, Bash Aparan and Sardarapat, where our people’s fate was resolved and the First Republic of Armenia was born. On May 28, on the occasion of Republic Day the RA NA President Ararat Mirzoyan, the NA Vice President Alen Simonyan, deputies, the RA NA Chie...