ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ Հայաստան-Մոլդովա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Դավոյանը, ԱԺ պատգամավորներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Ալեքսեյ Սանդիկովը, Արթուր Հովհաննիսյանը մարտի 28-ին հանդիպել են Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնեւի քաղաքապետ Իոն Չեբանի գլխավորած պատվ...
Ազգային փոքրամասնության պատգամավորը կամուրջ է տվյալ համայնքի եւ պետական ապարատի միջեւ. Ալեքսեյ Սանդիկով
Ազգային փոքրամասնության պատգամավորը տվյալ համայնքի եւ Կառավարության միջեւ իրական կապող օղակն է. ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, Հայաստանում ռուսական համայնքի ներկայացուցիչ Ալեքսեյ Սանդիկովը խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսա...
Վճռաբեկ դատարանի դատավորների թափուր տեղերի համար թեկնածուների առաջադրման մասին հայտարարություն
«Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի  3-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի դատավորների 3 թափուր տեղերի  համար առաջադրել է 3-ական թեկնածու:   Վճռաբեկ...
Հայաստանը ողջունում է տարածաշրջանում խաղաղությանն ուղղված գերմանական կողմի ջանքերը. Ալեն Սիմոնյանն աշխատանքային այցով Գերմանիայում է
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 28-ին հանդիպել է ԳԴՀ Բունդեսթագի նախագահ Բերբել Բասին: Ալեն Սիմոնյանը եւ Բերբել Բասը շրջել են Բունդեսթագում, որից հետո տեղի է ունեցել ընդլայնված կազմով հանդիպումը:Հանդիպմանը...
Ադրբեջանը հատել է ԼՂ շփման գիծը, շարունակել է թիրախավորել խաղաղ բնակիչներին. Թագուհի Թովմասյանը հրատապ գրություններ է ուղարկել միջազգային բոլոր գործընկերներին
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հիշեցրել է, որ մարտի 26-ին` ժամը 10:00-ի սահմաններում, Արցախի Մարտունու շրջանի «Խզազեն տակ» կոչվող տեղամասի խաղողի այգում էտման եւ մաքրման աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդի դիրքերից հրաձգային...

On March 28, the deputy of the RA NA Civil Contract Faction, the Head of the NA Armenia-Moldova Parliamentary Friendship Group Arpine Davoyan, the NA deputies Vladimir Vardanyan, Aleksey Sandikov, Artur Hovhannisyan met with the delegation of the Mayor of capital of Moldova Chisinău Ion Ceban, ...
The deputy of national minority is the real connecting link between the community and the Government: the deputy of the NA Civil Contract Faction, the Representative of the Russian community in Armenia Aleksey Sandikov said at the meeting with the students of the Faculty of International Relations o...
According to Article 166.3 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 143.2 of the constitutional law of the Rules of Procedure of the National Assembly, the Supreme Judicial Council has nominated 3 candidates for 3 vacancies of judges of the Court of Cassation. The following candida...
Alen Simonyan is on a working visit in Germany: Armenia welcomes the efforts of German side aimed at peace in the region
On March 28, the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan met with the President of the Bundestag of the Federal Republic of Germany (FRG) Bärbel Bas within the working visit to the FRG. After the private conversation of the heads of parliaments Alen Simonyan and Bärbel Bas took a tour in...
The Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan reminded that on March 26, at around 10:00 a.m., during pruning and cleaning work in the vineyard of the area called Khzazen Tak of the Martuni region of Artsakh, irregular shots were fired fr...