Ապրիլի 13-15 Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի 25-րդ լիագումար նիստին եւ երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հակահիտլերյան կոալիցիայի հաղթանակի 60-ամյակին նվիրված միջազգային խորհրդարանական գիտաժողովին:
Այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա այլ երկրների խորհրդարանների նախագահների եւ միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ. այդ թվում`  ԵԽԽՎ նախագահ Ռենե Վան դեր Լինդենի, Արեւմտաեվրոպական միության վեհաժողովի նախագահ Ատեֆ Գորիսի, Հյուսիսային խորհրդի նախագահ Ռանվեյգ Գուդմունդս-Դոտիրի, Յորգեն Կոսմուի, Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի, Սերբիայի եւ Չեռնոգորիայի Սկուպշչինայի նախագահ Զորան Շամիի, Մակեդոնիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահ Լյուբչո Յորդանսկու հետ:
Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի հրավերով, կմեկնի Մոսկվա: Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ ...

On April 13-15, in St. Petersburg the delegation headed by Artur Baghdasaryan, RA NA Speaker will participate at CIS IPA council 25th plenary session and international parliamentary forum dedicated to the 60th anniversary of the victory of anti-Hitler coalition in the World War II.
Within the framework of the visit, RA NA Speaker Artur Baghdasaryan will have meetings with the Parliament Speakers of other countries and heads of international organizations: including Rene van der Linden, PACE Chairman, Stef Goris, President of the Assembly of the Western European Union, Rannveig Gudmundsdottir, President of the Nordic Council, Jorgen Kosmo, President of the Norwegian Parliament, Christian Poncelet, President of the French Senate, Zoran Shami, President, Assembly (Skupshchina) of Serbia and Montenegro and Lyupcho Georgievski, of the Assembly of the Republic of Macedonia.
On April 12, at the invitation of Boris Gryzlov, Chairman of RF State Duma the delegation headed by RA NA Speaker Artur Baghdasaryan left for Moscow.Within the framework of the official visit, meetings with Boris Gryzlov, Chairman of RF State Duma, Sergey Mironov, Chairman of the Council of Federati...