Ապրիլի 13-15 Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի 25-րդ լիագումար նիստին եւ երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հակահիտլերյան կոալիցիայի հաղթանակի 60-ամյակին նվիրված միջազգային խորհրդարանական գիտաժողովին:
Այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա այլ երկրների խորհրդարանների նախագահների եւ միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ. այդ թվում`  ԵԽԽՎ նախագահ Ռենե Վան դեր Լինդենի, Արեւմտաեվրոպական միության վեհաժողովի նախագահ Ատեֆ Գորիսի, Հյուսիսային խորհրդի նախագահ Ռանվեյգ Գուդմունդս-Դոտիրի, Յորգեն Կոսմուի, Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Քրիստիան Պոնսլեի, Սերբիայի եւ Չեռնոգորիայի Սկուպշչինայի նախագահ Զորան Շամիի, Մակեդոնիայի Հանրապետության Ժողովի նախագահ Լյուբչո Յորդանսկու հետ:
Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի հրավերով, կմեկնի Մոսկվա: Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ ...

13-15 апреля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, примет участие в 25-ом пленарном заседании Совета МПА СНГ в Санкт-Петербурге и в международном межпарламентском форуме, посвященном 60-летию Победы антигитлеровской коалиции.
В рамках визита Председатель НС РА Артур Багдасарян встретится с председателями парламентов других стран и руководителями международных организаций, в том числе с Председателем ПАСЕ Рене ван дер Линденом, Председателем Ассамблеи Западноевропейского Союза Стефом Горисом, Председателем Северного Совета Ранвейг Гудмундсдотир, с Йоргеном Косму, Председателем Сената Франции Кристианом Понсле, Председателем Скупщины Сербии и Черногории Зораном Шами, Председателем Собрания Республики Македония Любчо Йорданским.
По приглашению Председателя Государственной Думы РФ Бориса Грызлова 12 апреля в Москву выедет делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном.В рамках официального визита намечаются встречи с Председателем Государственной Думы РФ Борисом Грызловым, Председателем Совета Федерации Фе...