Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի հրավերով, կմեկնի Մոսկվա:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Սերգեյ  Միրոնովի, ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Ֆրադկովի հետ, Հայաստան-Ռուսաստան միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ Իգոր Լեւիտինի հետ:
ՌԴ Դաշնության խորհրդի շենքում խորհրդարանների երկու նախագահների մասնակցությամբ կբացվի 1915 թ. ցեղասպանության 90-ամյակին նվիրված ցուցահանդես:
Ապրիլի 13-15 Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի 25-րդ լիագումար նիստին եւ երկրորդ համաշխարհային պատերազմում հակահիտլերյան կոալիցիայի հաղթանակի 60-ամյակին նվիրված միջազգային խորհրդարանական գիտաժողովին: Այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նա...

По приглашению Председателя Государственной Думы РФ Бориса Грызлова 12 апреля в Москву выедет делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном.
В рамках официального визита намечаются встречи с Председателем Государственной Думы РФ Борисом Грызловым, Председателем Совета Федерации Федерального Собрания РФ Сергеем Мироновым, с Премьер-министром РФ Михаилом Фрадковым, сопредседателем межправительственной комиссии Армения – Россия Игорем Левитиным.
В здании Совета Федерации РФ с участием председателей двух парламентов откроется выставка, посвященная 90-летию Геноцида 1915 года.
13-15 апреля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, примет участие в 25-ом пленарном заседании Совета МПА СНГ в Санкт-Петербурге и в международном межпарламентском форуме, посвященном 60-летию Победы антигитлеровской коалиции.В рамках визита Председатель НС РА Артур Багда...