Հեռախոսազրույց Իտալիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի հետ: Երկու խորհրդարանների նախագահները քննարկել են հայ-իտալական հարաբերությունների զարգացման եւ քաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի առաջարկով կողմերը արծարծել են Իտալիայի խորհրդարանում հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցի քննարկման հնարավորությունը:
Հեռախոսազրույցի ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանինախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի Հայաստան պաշտոնական այցի վերաբերյալ, որի շրջանակներում նախատեսվում է նաեւ իտալական արվեստի փառատոնի անցկացում:
90-րդ բաց դասը վարեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը
Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի նախաձեռնությամբ փետրվարի 21-ից հանրապետության դպրոցներում Հայոց մեծ եղեռնի թեմայով կազմակերպվել են բաց դասեր: Դրանք անցկացրել են մանկավարժներ, գիտնականներ, հասարական, քաղաքական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Այս կերպ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի ղեկավարությ...

Telephone Talk with the Speaker of the Italian Parliament
On April 21 Artur Baghdasaryan, RA NA Speaker had a telephone talk with Pier Ferdinando Casini, Speaker of the Parliament of the Republic of Italy. The speakers of the two parliaments discussed issues related to the development of the Armenian-Italian relations and political partnership.
By the proposal of Artur Baghdasaryan, RA NA Speaker, the sides touched upon the possibility of the discussion of the Armenian Genocide recognition issue in the Parliament of Italy.
During the telephone talk an agreement was reached with Pier Ferdinando Casini, Speaker of the Parliament of the Republic of Italy, on the official visit to Armenia, within the framework of which festival of the Italian art was envisaged.
21.04.2005
RA NA Speaker Artur Baghdasaryan Conducts the 90th Open Class
On the initiative of the Armenian State Philharmonic Hall from February 21 open classes on the Armenian Genocide have been organized in the schools of the republic. Teachers, scientists, and representatives of political and non-governmental organizations conducted the classes. In this way, the manag...