Հեռախոսազրույց Իտալիայի խորհրդարանի նախագահի հետ
Ապրիլի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի հետ: Երկու խորհրդարանների նախագահները քննարկել են հայ-իտալական հարաբերությունների զարգացման եւ քաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի առաջարկով կողմերը արծարծել են Իտալիայի խորհրդարանում հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցի քննարկման հնարավորությունը:
Հեռախոսազրույցի ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իտալիայի Հանրապետության խորհրդարանինախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի Հայաստան պաշտոնական այցի վերաբերյալ, որի շրջանակներում նախատեսվում է նաեւ իտալական արվեստի փառատոնի անցկացում:
90-րդ բաց դասը վարեց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը
Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի նախաձեռնությամբ փետրվարի 21-ից հանրապետության դպրոցներում Հայոց մեծ եղեռնի թեմայով կազմակերպվել են բաց դասեր: Դրանք անցկացրել են մանկավարժներ, գիտնականներ, հասարական, քաղաքական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ: Այս կերպ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի ղեկավարությ...

Телефонный разговор с Председателем парламента Италии
21 апреля Председатель НС РА Артур Багдасарян имел телефонную беседу с Председателем парламента Итальянской Республики Пьером Фердинандо Казини. Председатели двух парламентов обсудили вопросы, касающиеся развития армяно-итальянских отношений и политического сотрудничества.
По предложению Председателя НС РА Артура Багдасаряна стороны обсудили возможность рассмотрения в Парламенте Италии вопроса о признании Геноцида армян.
Во время телефонного разговора была достигнута договоренность об официальном визите Председателя парламента Итальянской Республики Пьера Фердинандо Казини в Армению, в рамках которого также намечено проведение Фестиваля итальянского искусства.
21.04.2005
90-ый открытый урок провел Председатель НС РА Артур Багдасарян
По инициативе Государственной филармонии Армении с 21 февраля в школах республики были организованы открытые уроки на тему Геноцида армян. Их проводили педагоги, ученые, представители общественных и политических организаций. Таким образом руководство Государственной филармонии Армении попыталось озн...