ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնական հանդիպումները
ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակներում ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ունեցավ մի քանի հանդիպումներ։ ՌԴ Պետական Դումայի  նախագահ Բորիս Գրիզլովի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջպետական եւ միջխորհրդարանական հարաբերություններին առնչվող հարցեր։ Պայմանավորվածություն ձերք բերվեց  2005-ի գարնանը ՌԴ ...
ԱՊՀ ՄԽՎ 24-րդ լիագումար նիստը Սանկտ Պետերբուրգում
Դեկտեմբերի 4-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում աշխատանքները սկսեց ԱՊՀ ՄԽՎ 24-րդ լիագումար նիստը` oրակարգում ունենալով 13 հարց: Օրակարգի առաջին հարցը նվիրված էր ԱՊՀ պետությունների խորհրդարանների դերի մեծացմանը ահաբեկչության դեմ պայքարում, քննարկվեցին «Ահաբեկչության դեմ պայքարի» մոդելային օրենքո...

RA NA Speaker’s Official Meetings
RA NA Speaker Artur Baghdasaryan had a number of meetings on the fringes of the CIS IPA plenary session.RA NA Speaker and RF State Duma Chairman Boris Gryzlov discussed interstate and inter-parliamentary relations. The parties reached an agreement on official visit of RF State Duma Chairman to Armen...
04.12.2004
24th CIS IPA Plenary Session in St. Petersburg
On December 4 opened the 24th plenary session of the CIS Inetrparliamentary Assembly (IPA) in the Tavrichesky Palace in St. Petersburg. Thirteen items were on the session agenda. The first issue related to the augmenting the role of the CIS Member Nations parliaments, the Assembly discussed addition...