ՀՀ ԱԺ նախագահի պաշտոնական հանդիպումները
ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակներում ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ունեցավ մի քանի հանդիպումներ։ ՌԴ Պետական Դումայի  նախագահ Բորիս Գրիզլովի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջպետական եւ միջխորհրդարանական հարաբերություններին առնչվող հարցեր։ Պայմանավորվածություն ձերք բերվեց  2005-ի գարնանը ՌԴ ...
ԱՊՀ ՄԽՎ 24-րդ լիագումար նիստը Սանկտ Պետերբուրգում
Դեկտեմբերի 4-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում աշխատանքները սկսեց ԱՊՀ ՄԽՎ 24-րդ լիագումար նիստը` oրակարգում ունենալով 13 հարց: Օրակարգի առաջին հարցը նվիրված էր ԱՊՀ պետությունների խորհրդարանների դերի մեծացմանը ահաբեկչության դեմ պայքարում, քննարկվեցին «Ահաբեկչության դեմ պայքարի» մոդելային օրենքո...

Официальные встречи Председателя НС РА
В рамках ПА СНГ Председатель НС РА Артур Багдасарян имел несколько встреч. В ходе встречи с Председателем ГД ФС РФ Борисом Грызловым обсуждались вопросы межгосударственных и межпарламентских отношений. Была достигнута договоренность об официальном визите в Армению Председателя Государственной Думы Р...
24-е пленарное заседание МПА СНГ в Санкт-Петербурге
4 декабря в Таврическом дворце Санкт-Петербурга начало работу 24-е пленарное заседание МПА СНГ, имевшее в повестке дня 13 вопросов. Первый вопрос повестки был посвящен усилению роли парламентов государств СНГ в борьбе с терроризмом, были обсуждены предлагаемые дополнения в модельном законе “О борьбе...