Նյույորքյան հանդիպումներ
ԵԽԽՎ նախագահ Ռընե Վան Դեր Լինդենի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումներին առնչվող խնդիրներ: Վեհաժողովի նախագահը կարեւորեց լայն քարոզչական աշխատանքների իրականացումը մինչեւ հանրաքվեն ընկած ժամանակաշրջանում եւ բարեփոխումների արդյունավետ իրականացումը:Նյու-Յորքյան հանդ...
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգի եւ 2005թ. սեպտեմբերի12-15-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակա...

Во время встречи с Председателем ПАСЕ Рене ван дер Линденом обсуждались проблемы, связанные с конституционными реформами в Армении. Председатель Ассамблеи отметил важность осуществления широкой агитационной работы в период до референдума и эффективной реализации реформ.Нью-йоркские встречи выделяютс...
9 сентября состоялось рабочее совещание НС, которое вел вице-спикер НС Ваан Ованнисян. В ходе совещания обсуждались проекты повесток дня шестой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний 12-15 сентября 2005 г. В проект повестки дня шестой сессии НС третьего созыва включено 90 вопросов. В п...