Նյույորքյան հանդիպումներ
ԵԽԽՎ նախագահ Ռընե Վան Դեր Լինդենի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին Հայաստանում սահմանադրական բարեփոխումներին առնչվող խնդիրներ: Վեհաժողովի նախագահը կարեւորեց լայն քարոզչական աշխատանքների իրականացումը մինչեւ հանրաքվեն ընկած ժամանակաշրջանում եւ բարեփոխումների արդյունավետ իրականացումը:Նյու-Յորքյան հանդ...
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը:Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգի եւ 2005թ. սեպտեմբերի12-15-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակա...

During the meeting with OSCE President Rene van der Linden problems related to constitutional reforms in Armenia were discussed. The President of the Assembly highlighted the fulfillment of the wide campaign till the period of the referendum and the effective fulfillment of the reforms. New Yor...
At The NA Working Deliberations
On September 9 NA working deliberations were held, which was presided by RA NA Vice President Vahan Hovhannisyan,During the deliberations the draft agenda of the sixth session of third convocation of the National Assembly and the drafts of the agendas of NA four-day sittings (September 12-15, 2005) ...