ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 14-ամյակի առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 14-ամյակի առիթով շնորհավորական ուղերձներ է հղել ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանին, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին, ԼՂՀ վարչապետ Անուշավան Դանիելյանին:
ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐԿԱԴԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Ղուկասյան
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ ի դեմս Ձեզ Արցախի ամբողջ ժողովրդին անկախության 14-րդ տարելիցի առիթով:
Անցած տարիները ապացուցեցին, որ Արցախի ժողովուրդը կարողացավ ոչ միայն դիմակայել պատերազմի ու խաղաղ կյանքի փորձություններին, այլեւ ստեղծեց իր ամուր ու կայուն պետականությունը: Գլուխ եմ խոնարհում Արցախյան ազատամարտի բոլոր նահատակների հիշատակի առաջ եւ մաղթում եմ, որ այսուհետ էլ Արցախում լինի խաղաղություն ու իշխի ժողովրդավարությունը:
ԼՂՀ ԱԺ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՇՈՏ ՂՈՒԼՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Ղուլյան
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Լեռնային Ղարաբաղի նորընտիր Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին անկախության 14-րդ  տարելիցի առիթով:
Արցախի ժողովուրդը ազատագրական պայքարում է նվաճել իր արժանապատիվ կյանքի իրավունքը եւ խաղաղության տարիներին քանիցս հավաստել է հավատարմությունը ժողովրդավարական արժեքներին, այսօր էլ շարունակում է պետականության կառուցման իր ճանապարհը, որի ընթացքում անգնահատելի է Ազգային ժողովի` իբրեւ օրենսդիր մարմնի դերը, որը կոչված է ապահովել զարգացման ու առաջընթացի օրենսդրական հիմքերը:
Անկախության տարելիցի տոնին մաղթում եմ Ձեզ եւ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին հաջողություններ, արդյունավետ աշխատանք, եւ Հայաստանի Ազգային ժողովի համագործակցության պատրաստակամությունն եմ հայտնում:
ԼՂՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏ ԱՆՈՒՇԱՎԱՆ ԴԱՆԻԵԼՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Դանիելյան
Ընդունեք ջերմագին շնորհավորանքներս Ձեզ եւ Լեռնային Ղարաբաղի կառավարության բոլոր անդամներին` անկախության 14-րդ տարելիցի առիթով:
Անցած տարիները պատերազմի ու խաղաղության փորձություններ էին Արցախի ժողովրդի համար եւ Արցախը ոչ միայն դիմացավ ու ապացուցեց իր գոյատեւման կամքն ու վճռականությունը, այլեւ ստեղծեց իր անկախ պետականությունը:
Պետությունն ուժեղ է իր տնտեսությամբ եւ տնտեսական հաջողությունները հիմք են դառնում քաղաքական առաջընթացի համար, ուստի հաջողությւոններ եմ մաղթում Ձեզ եւ կառավարության անդամներին Արցախի տնտեսական ամրապնդման ճանապարհին:
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մխեյանը:Հանձնաժողովի անդամները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հանձնաժողովի անդամ, պատգամավոր Արտակ Առաքելյանի հիշատակը:ՄԱԿ խմ...
Լատինական Նոտարիատի Միջազգային Միության պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Լատինական նոտարիատի պատվիրակությանը Լատինական Նոտարիատի Միջազգային Միության միջազգային համագործակցության կոմիտեի նախագահ պարոն Դեկողի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա էր արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը:ԱԺ փոխնախագահը կա...

Поздравительное послание Председателя НС РА Артура Багдасаряна в связи с 14-летием независимости Нагорного Карабаха
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительные послания Президенту НКР Аркадию Гукасяну, Председателю НС НКР Ашоту Гуляну и Премьер-министру НКР Анушавану Даниеляну в связи с 14-летием независимости НКР.
Президенту НКР Аркадию Гукасяну
Многоуважаемый г-н Гукасян!
Сердечно поздравляю Вас и в Вашем лице весь арцахский народ с 14-летием независимости НКР.
Пройденные годы доказали, что арцахский народ смог не только выстоять перед испытаниями войной и миром, но и создать свое прочное и стабильное государство. Я преклоняюсь перед памятью всех павших в освободительной борьбе и желаю, чтобы впредь в Арцахе царили мир и демократия.
Председателю НС НКР Ашоту Гуляну
Многоуважаемый г-н Гулян!
От всего сердца поздравляю Вас и всех новоизбранных депутатов Национального Собрания Нагорного Карабаха с 14-летием независимости НКР.
Народ Арцаха приобрел свое право на достойную жизнь в освободительной борьбе, а в мирное время неоднократно подтвердил свою преданность демократическим ценностям, и сегодня продолжает свой путь строительства государственности, в процессе которого неоценима роль Национального Собрания как законодательного органа, который призван обеспечивать законодательные основы развития и прогресса.
В годовщину независимости желаю Вам и всем депутатам Национального Собрания успехов, плодотворной работы, и выражаю готовность Национального Собрания Армении к сотрудничеству.
Премьер-министру НКР Анушавану Даниеляну
Многоуважаемый г-н Даниелян!
Примите мои теплые поздравления Вам и всем членам Правительства Нагорного Карабаха с 14-летием независимости НКР.
Пройденные годы стали для народа Арцаха испытанием войной и миром, и Арцах не только выдержал и доказал свою решимость и волю к существованию, но и создал свое независимое государство.
Государство считается сильным своей экономикой и экономические успехи становятся основой для прогресса, потому желаю успехов Вам и членам Правительства на пути укрепления экономики Арцаха.
02.09.2005
Заседание Постоянной комиссии НС РА по социальным вопросам, здравоохранению и охране природы
2 сентября состоялось очередное заседание Постоянной комиссии по социальным вопросам, здравоохранению и охране природы под председательством Гагика Мхеяна.Члены комиссии почтили минутой молчания память члена комиссии, депутата Артака Аракеляна.Проект закона “О союзах работодателей”, в авторстве фрак...
Делегация Международного Союза Латинского Нотариата в Национальном Собрании
Заместитель Председателя НС Тигран Торосян 2 сентября принял делегацию Латинского Нотариата во главе с председателем Комитета международного сотрудничества Международного Союза Латинского Нотариата (МСЛН) г-ном Декохом. Во встрече участвовал министр юстиции Давид Арутюнян.Вице-спикер НС, подчеркнув ...