ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 14-ամյակի առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 14-ամյակի առիթով շնորհավորական ուղերձներ է հղել ԼՂՀ նախագահ Արկադի Ղուկասյանին, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին, ԼՂՀ վարչապետ Անուշավան Դանիելյանին:
ԼՂՀ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՐԿԱԴԻ ՂՈՒԿԱՍՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Ղուկասյան
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ ի դեմս Ձեզ Արցախի ամբողջ ժողովրդին անկախության 14-րդ տարելիցի առիթով:
Անցած տարիները ապացուցեցին, որ Արցախի ժողովուրդը կարողացավ ոչ միայն դիմակայել պատերազմի ու խաղաղ կյանքի փորձություններին, այլեւ ստեղծեց իր ամուր ու կայուն պետականությունը: Գլուխ եմ խոնարհում Արցախյան ազատամարտի բոլոր նահատակների հիշատակի առաջ եւ մաղթում եմ, որ այսուհետ էլ Արցախում լինի խաղաղություն ու իշխի ժողովրդավարությունը:
ԼՂՀ ԱԺ ՆԱԽԱԳԱՀ ԱՇՈՏ ՂՈՒԼՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Ղուլյան
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Լեռնային Ղարաբաղի նորընտիր Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին անկախության 14-րդ  տարելիցի առիթով:
Արցախի ժողովուրդը ազատագրական պայքարում է նվաճել իր արժանապատիվ կյանքի իրավունքը եւ խաղաղության տարիներին քանիցս հավաստել է հավատարմությունը ժողովրդավարական արժեքներին, այսօր էլ շարունակում է պետականության կառուցման իր ճանապարհը, որի ընթացքում անգնահատելի է Ազգային ժողովի` իբրեւ օրենսդիր մարմնի դերը, որը կոչված է ապահովել զարգացման ու առաջընթացի օրենսդրական հիմքերը:
Անկախության տարելիցի տոնին մաղթում եմ Ձեզ եւ Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին հաջողություններ, արդյունավետ աշխատանք, եւ Հայաստանի Ազգային ժողովի համագործակցության պատրաստակամությունն եմ հայտնում:
ԼՂՀ ՎԱՐՉԱՊԵՏ ԱՆՈՒՇԱՎԱՆ ԴԱՆԻԵԼՅԱՆԻՆ
Հարգարժան պարոն Դանիելյան
Ընդունեք ջերմագին շնորհավորանքներս Ձեզ եւ Լեռնային Ղարաբաղի կառավարության բոլոր անդամներին` անկախության 14-րդ տարելիցի առիթով:
Անցած տարիները պատերազմի ու խաղաղության փորձություններ էին Արցախի ժողովրդի համար եւ Արցախը ոչ միայն դիմացավ ու ապացուցեց իր գոյատեւման կամքն ու վճռականությունը, այլեւ ստեղծեց իր անկախ պետականությունը:
Պետությունն ուժեղ է իր տնտեսությամբ եւ տնտեսական հաջողությունները հիմք են դառնում քաղաքական առաջընթացի համար, ուստի հաջողությւոններ եմ մաղթում Ձեզ եւ կառավարության անդամներին Արցախի տնտեսական ամրապնդման ճանապարհին:
Սեպտեմբերի 2-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը նախագահում էր հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մխեյանը:Հանձնաժողովի անդամները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հանձնաժողովի անդամ, պատգամավոր Արտակ Առաքելյանի հիշատակը:ՄԱԿ խմ...
Լատինական Նոտարիատի Միջազգային Միության պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 2-ին Ազգային ժողովի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Լատինական նոտարիատի պատվիրակությանը Լատինական Նոտարիատի Միջազգային Միության միջազգային համագործակցության կոմիտեի նախագահ պարոն Դեկողի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը ներկա էր արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը:ԱԺ փոխնախագահը կա...

RA NA President Artur Baghdasaryan’s Congratulatory Message on the 14th Anniversary of NKR’s Independence
RA NA President Artur Baghdasaryan sent congratulatory messages to NKR President Arkady Ghukasyan, NKR NA President Ashot Ghulyan, NKR Prime Minister Anushavan Danielyan on the 14-th anniversary of the Nagorno Karabakh’s independence.
To NKR President Arkady Ghukasyan
Dear Mr. Ghukasyan,
I warmly congratulate you and all the Artsakh people on the 14-th anniversary of the independence.
The past 14 years have proved that the people of Artsakh not only withstood the tests of war and peaceful life but also created its strong and stable statehood. I bow before the martyrs of the liberation struggle and hereafter, I wish Artsakh to live in peace and democracy.
To NKR NA President Ashot Ghulyan
Dear Mr. Ghulyan,
I warmly congratulate you and all NKR National Assembly deputies of Nagorno Karabakh on the 14-th anniversary of the independence.
The Artsakh people secured their right to a decent life in a liberation struggle and reiterating their commitment to human values, carry on the road of constructing the statehood, the role of the National Assembly, as a legislative body, which is called on to ensure the legislative bases for the development and progress.
On the occasion of the anniversary I wish you and all the deputies of the National Assembly success, effective work and I express readiness of cooperation of the National Assembly of Armenia.
To NKR Prime Minister Anushavan Danielyan
Dear Mr. Danielyan,
Accept my warm congratulations to you and the NKR Government members on the 14-th anniversary of independence.
The past years were tests of war and peace for the Artsakh people and Artsakh not only passed the tests and proved its viability and commitment but also created its independent statehood.
A country is strong with its economy, and the economic success become as basis for the political progress, therefore, I wish you and the members of the Government success on the way to the economic strengthening of Artsakh.
On September 2 the regular sitting of the NA Standing Committee on Social Affairs, Health Care and Environment was held, which was presided by Gagik Mkheyan Committee Chairman. The members of the Committee respected by a minute of silence the memory of MP Artak Arakelyan. Co-author Hripsime Avetisya...
The Delegation of the International Union of Latin Notaries in National Assembly
On September 2 Tigran Torosyan, Vice Speaker of the National Assembly, received the delegation of Latin Notaries headed by Mr. Decore, President of the International Cooperation Committee of the International Union of Latin Notaries. Highlighting the importance of the visit to Armenia The NA Vice Sp...