Սվետլանա Մանդարյանի ցուցահանդեսը Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 5-ին Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովի Կանաչ սրահում բացվեց Սվետլանա Մանդարյանի ցուցահանդեսը` խորհրդարանի 15 ամյակի առթիվ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ մեկ շնչով նկարված 40 գործերից միայն մի շարք է ներկայացված: Ըստ տիկին Հակոբյանի`այս նկարները կարելի է համարել օրհնված, քանի որ դրանք ցուցադրվել են նաեւ Էջմիածնում` Հայաստանում քրիստոնեության որպես պետական կրոն ընդունման 1700 ամյակի կապակցությամբ: Հրանուշ Հակոբյանը վստահեցրեց, որ պատգամավորները առիթ կունենան վայելելու այս ցուցահանդեսը: Տիկին Հակոբյանը շնորհավորեց Սվետլանա Մանդարյանին` նման տաղանդավոր վրձին ունենալու համար եւ մաղթեց նորանոր ցուցահանդեսներ:
Սվետլանա Մանդարյանը նշեց, որ այս նկարներում արտահայտված է իր անհատականությունը, տիեզերական էներգիան` ամրապնդելով մարդու կապը տիեզերքի հետ:Տիկին Մանդարյանը շնորհակալություն հայտնեց Հրանուշ Հակոբյանին` իրեն այս առիթն ընձեռելու համար: Ըստ նկարչուհու` այս նկարները դրական էներգիա կներշնչեն ԱԺ-ի աշխատողներին:
Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ նկարները կցուցադրվեն ԱԺ-ում մինչեւ սեպտեմբերի 16-ը:
Շարունակելով այցը Վաշինգտոնում`  ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց Ժողովրդավարության զարգացման, մարդու իրավունքների պաշտպանության,  կոռուպցիայի դեմ պայքարի եւ այլ բնագավառներում հեղինակություն ունեցող մի շարք միջազգային կազմակերպությունների "Transparency international", "Freedom Hous...

Выставка Светланы Мандарян в Национальном Собрании
5 сентября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи в Зеленом зале НС открылась выставка работ Светланы Мандарян в связи с 15-летием парламента.
Председатель Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян сообщила, что из 40 работ, написанных художницей на одном дыхании, представлены лишь несколько. По словам г-жи Акопян, эти картины можно считать получившими благословление, так как они экспонировались и в Эчмиадзине – в связи с 1700-летием принятия Арменией христианства. Грануш Акопян заверила, что депутатам представится возможность ознакомиться с этой выставкой. Г-жа Акопян поздравила С.Мандарян за талантливую кисть, пожелала новых выставок.
Светлана Мандарян отметила, что в картинах – ее индивидуальность, космическая энергия, подтверждающая связь человека с космосом. Художница поблагодарила Г.Акопян за предоставленную ей возможность. По мнению г-жи Мандарян, представленные картины зарядят положительной энергией сотрудников Национального Собрания.
Грануш Акопян сообщила также, что картины будут экспонироваться в Национальном Собрании до 16 сентября.
Председатель НС Артур Багдасарян  в продолжение визита встретился в Вашингтоне с руководителями ряда авторитетных международных организаций в сфере развития демократии, защиты прав человека, борьбы с коррупцией и др. ( "Transparency international", "Freedom House", "ABA-CEELI" , Национальный ин...