Սվետլանա Մանդարյանի ցուցահանդեսը Ազգային ժողովում
Սեպտեմբերի 5-ին Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովի Կանաչ սրահում բացվեց Սվետլանա Մանդարյանի ցուցահանդեսը` խորհրդարանի 15 ամյակի առթիվ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ մեկ շնչով նկարված 40 գործերից միայն մի շարք է ներկայացված: Ըստ տիկին Հակոբյանի`այս նկարները կարելի է համարել օրհնված, քանի որ դրանք ցուցադրվել են նաեւ Էջմիածնում` Հայաստանում քրիստոնեության որպես պետական կրոն ընդունման 1700 ամյակի կապակցությամբ: Հրանուշ Հակոբյանը վստահեցրեց, որ պատգամավորները առիթ կունենան վայելելու այս ցուցահանդեսը: Տիկին Հակոբյանը շնորհավորեց Սվետլանա Մանդարյանին` նման տաղանդավոր վրձին ունենալու համար եւ մաղթեց նորանոր ցուցահանդեսներ:
Սվետլանա Մանդարյանը նշեց, որ այս նկարներում արտահայտված է իր անհատականությունը, տիեզերական էներգիան` ամրապնդելով մարդու կապը տիեզերքի հետ:Տիկին Մանդարյանը շնորհակալություն հայտնեց Հրանուշ Հակոբյանին` իրեն այս առիթն ընձեռելու համար: Ըստ նկարչուհու` այս նկարները դրական էներգիա կներշնչեն ԱԺ-ի աշխատողներին:
Հրանուշ Հակոբյանը տեղեկացրեց, որ նկարները կցուցադրվեն ԱԺ-ում մինչեւ սեպտեմբերի 16-ը:
Շարունակելով այցը Վաշինգտոնում`  ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց Ժողովրդավարության զարգացման, մարդու իրավունքների պաշտպանության,  կոռուպցիայի դեմ պայքարի եւ այլ բնագավառներում հեղինակություն ունեցող մի շարք միջազգային կազմակերպությունների "Transparency international", "Freedom Hous...

Svetlana Mandaryan’s Exhibition in National Assembly
On September 5 on the initiative of the Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth of NA was opened Svetlana Mandaryan’s exhibition in the Green hall of NA on the occasion of the 15th anniversary of the National Assembly.
Hranush Hakobyan, the Chairwoman of the Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth of NA, informed that only some of the 40 works are presented, which have been drawn with great inspiration. According to Mrs. Hakobyan, these pictures can be considered blessed as they have been exhibited in Echmiadzin on the occasion of the 1700th anniversary of adoption of Christianity in Armenia as a state religion. Hranush Hakobyan assured that the MPs will have the occasion to enjoy this exhibition. Mrs. Hakobyan congratulated Svetlana Mandaryan for being so talented and wished her new exhibitions.
Svetlana Mandaryan noted that the pictures reflect her individuality and her space energy. They strengthen the ties between man and space. Mrs. Mandaryan thanked Hranush Hakobyan for being given this opportunity. According to the painter, these pictures will inspire the staff of NA with positive energy.
Hranush Hakobyan informed that the pictures will be exhibited in the NA till September 16.
Continuing his visit to Washington Artur Baghdasaryan NA President met the leaders of a number of international organizations, which have authority in democracy development, protection of human rights, fighting corruption and other fields (“Transparency international,” “Freedom House,” “ABA-CEELI,” ...